+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Epilasyon nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Epilasyon nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Epilasyon nasıl yapılır

  Arkadaşlar istenmeyen kıllardan kurtarmanın en kesin yöntemi olan lazer epilasyon nasıl yapıldığı hakkında kısaca bilgiler paylaşabilir misiniz ? ? 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Epilasyon nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: Lazer epilasyon yapılışı

  Lazer epilasyon uygulaması; lazer ışınının cildimizdeki tüylere renk veren pigmentler tarafından emilip ısıya dönüşmesi sonucu kıl papilasının tahrip olması ile kalıcı olarak tüylerin çıkmasının engellenmesidir.

  Lazer epilasyon uygulamasında önemli olan nokta kıl kökünün tamamen tahrip edilebilmesidir. Eğer lazer ışığı uygun tipte olmaz, ısı yeterince kadar derine inmez ise kıllar görüntüsel olarak temizlenmiş olsa da; cilt altında kıl papilasında bir tahribat yapmadığı için tekrar tüylerin çıkması kaçınılmazdır. Lazer epilasyon uygulamasının başarılı olup olmadığını anlamak için en az 6 ay (bazı bölgelerde 1 yıla kadar) gibi bir zaman geçmesi ve uygulama yapılan bölgede tüy çıkıp çıkmadığının kontrolü gerekmektedir. Kılın yakılması ve kalıcı olarak kıl kökünün tahrip edilmesi aynı anlama gelmemektedir.

  Her cilt tipi aynı olmadığı gibi tüy renk ve tipi de farklılık gösterir. Özellikle koyu renkli cilt tiplerinde cilde renk veren melanin pigmentleri daha çoktur. Tüy renkleri kişiden kişiye ve bölgeye göre farklılık gösterir. Yüz bölgesinde olan kıllar daha yoğun ve kökleri derindedir. Vücuttaki kıllar ise daha az yoğun ve kökleri bazı bölgelerde derinde bazı bölgelerde yüzeydedir. Kıl kökleri 0,5-1mm ile 7mm aralığında cilt altındadır.

  Bütün cilt tiplerinde ve vücudun farklı bölgelerinde bulunan farklı yapı ve renkteki tüylerin etkin olarak yok edilmesinde, kullanılacak lazerlerin dalgaboyu, enerji seviyeleri, enerji atım kabiliyetleri ve diğer teknik özellikleri oldukça önem taşımakta ve değişik cilt ve tüy tiplerine göre farklı farklı yaklaşımlar gerektirmektedir.

+ Yorum Gönder