+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Ela göz makyajı nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ela göz makyajı nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Ela göz makyajı nasıl yapılır

  Arkadaşlar bir kişinin ele gözleri için en uygun olan makyajı nasıl yapması gerektiği hakkında ayrıntılı olarak bilgiler verir misiniz ? ? 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Ela göz makyajı nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: Ela göz makyajı yapılışı

  Ela Göz Makyajında Far seçimi; Ela gözlere sahip bayanların en büyük tutkusu gözlerini daha fazla ortaya çıkarmaktır. Bunun için metalik renklerden faydalanabilirsiniz. Özellikle de far uygulamalarında altın rengini tercih eden ela gözlü bayanlar göz renklerini daha fazla ortaya çıkarırlar.

  Ela Göz Makyajında Aydınlatma; Kullanılacak en uygun far renkleri; mor, eflatun, koyu kahve, yeşil, gri, haki rengi, pembe gibi renklerdir. Genellikle ela gözlere en çok yakışan renk gri olarak belirlenmiştir. Kaş altınıza ve gözaltınıza beyaz far sürdükten sonra bu bölgeleri aydınlatın. Alt ve üst kirpik diplerinize koyu gri farınızı uygulayın. Bu uygulamayı dağıtmadan tıpkı kalem sürer gibi yapmaya dikkat edin. Göz kapağınıza sürdüğünüz gri rengin açık tonu ile tonlamalar ve gölgelendirmeler yapın. 3 tonda gri rengi kullanarak ela gözlerinizi belirleyebilirsiniz. Rimel olarak kullanacağınız renk siyah ve kahverengi tonlarında olmalıdır.

  Ela Göz Makyajı için Kalem seçimi; Ela gözlü bayanların gözlere sürülecek kalem tercihleri lacivert renkten yana olabilir. Lacivert ela göz ile tezat bir uyum oluşturur. Gözlerin daha derin görünmesine ve anlamlı bakmasına olanak sağlar. Kahverengi göz kalemi ile göz çevrenize bir çerçeve çekerek göz renginizi ortaya çıkarabilirsiniz. Kullanılacak kahverengi kalem oldukça koyu tonlarda seçilmelidir.

  Makyajda Seçilecek Renkler; Ela gözler ortama ve ışığa göre değiştiği için kullanılacak renkler ten renginize yakın tonlarda da seçilebilir. Fakat çok açık kahverengi gibi far renkleri size asla uygun değildir. Kullanılmaması gereken renklerin başında açık kahverengi gelir.

  Ela gözlerin alt kısmına siyah kalem sürerek dağıtırsanız tam bir buğulu makyaj etkisi yaratırsınız. Far kullanmadan da çarpıcı göz makyajı yaratabileceğiniz bir kalemde gözlerinize anlam katabilir.

+ Yorum Gönder