+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Ekose örgü nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ekose örgü nasıl yapılır

  Reklam

 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Ekose örgü nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: Ekose örgü yapılışı

  (10un katları, artı 2 ilmek)

  AR (koyu yeşil)

  A (şeftali)

  Not: Motif, beş şiş veya misinalı şiş üzerinde, geriye ve öne sıralar halinde çalışılır.

  Sıra 1, 5 ve 9 (Örgünün ön yüzü) A ile, 1 düz, *iki kez (öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın), öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 2 ve 6 (Örgünün ön yüzü) AR ile, 1 düz, *5 düz, arkadaki iplik ile 5 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 3 ve 7 (Örgünün ters yüzü) A ile, 1 düz, *5 ters, iki kez (öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın), öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 4 ve 8 (Örgünün ters yüzü) AR ile, 1 düz, *öndeki iplik ile 5 ilmek boş alın, 5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 10, 14 ve 18 (Örgünün ön yüzü) AR ile, 1 düz, *5 düz, iki kez (öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın), öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 11 ve 15 (Örgünün ters yüzü) A ile, 1 düz, *5 ters, öndeki iplik ile 5 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 12 ve 16 (Örgünün ters yüzü) AR ile, 1 düz, *iki kez (öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın), öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 13 ve 17 (Örgünün ön yüzü) A ile, 1 düz, *arka-daki iplik ile 5 ilmek boş alın, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 19, 23 ve 27 (Örgünün ters yüzü) A ile, 1 düz, *5 ters, iki kez (arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın), arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 20 ve 24 (Örgünün ters yüzü) AR ile, 1 düz, *öndeki iplik He 5 ilmek boş alın, 5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 21 ve 25 (Örgünün ön yüzü) A ile, 1 düz, *iki kez (arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın), arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 22 ve 26 (Örgünün ön yüzü) AR ile, 1 düz, *5 düz, arkadaki iplik ile 5 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 28 ve 32 (Örgünün ters yüzü) AR ile, 1 düz, iki kez (arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın), arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 29 ve 33 (Örgünün ön yüzü) A ile, 1 düz, * arka*daki iplik ile 5 ilmek boş alın, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 30 ve 34 (Örgünün ön yüzü) AR ile, 1 düz, *5 düz, iki kez (arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın), arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

  Sıra 31 ve 35 (Örgünün ters yüzü) A ile, 1 düz, *5 ters, öndeki iplik ile 5 ilmek boş alın; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin. Dönmeyin, ilmekleri şişin karşı ucuna kaydırın.

  Sıra 36 (Örgünün ters yüzü) AR ile, 1 düz, iki kez (arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın), arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, 1 düz ile bitirin.

+ Yorum Gönder
ekose örgü nasıl yapılır