+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Düz kontak nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Düz kontak nasıl yapılır

  Reklam

 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Düz kontak nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: Düz kontak nasıl yapılıyor ?
  1-motor kapagini açin.
  2-bobin telini bulun. kirmizi bir teldir. bobin telini bulmak için, bobin teline giden buji tellerini bulun. buji ve bobin telleri, çogu v-8 arabalarin motorlarinin arka tarafinda bulunur. kablolar, alti silindirli motorlarda, motorun sol tarafinda, orta kismin yaninda bulunur, dört silindirli motorlarda ise, motorun sag tarafinda orta kismin hemen yaninda yer alirlar.
  3-akümülatörün + kutbu ile bobinin + ucunu ya da bobine giden kirmizi kabloyu bir tel ile birbirine baglayin. bu adim, arabanin alet tablosuna güç verir ve araba, çalistirilana kadar hareket etmez.
  4-mars motorunun solenoidini bulun. çogu araçta solenoid mars motoru üzerindedir. bazi arabalarda da sol çamurluk tarafindadir. bunu bulmanin kolay yolu, akümülatörün + kutuplu kablosunu takip etmektir. küçük bir kablo ve akümülatörün + kablosunu bulacaksiniz. bu ikisini, bir tornavida ya da pense ile birbirine temaz ettirin. bu motoru çalistiracaktir.(elle yapiyorsaniz kablolarin plastik yerinden tutmaya özen gösterin)
  5-eger araba düz vitesse, bosta oldugundan ve el freninin çekilioldugundan emin olun. eger otomatik vitesse, vitesin park konumunda oldugundan emin olun.
  6-düz uçlu bir tornavida kullanarak direksiyonun direksiyon kilidini açin. tornavidayi, direksiyonun mili ile direksiyon arasindaki bosluga sokun ve itin. somunu iterken güçlü bir sekilde bastirin... kesinlikle kirilmazböylelikle direksiyon kilidi sorunundan da kurtulmus olursunuz
  alıntı

+ Yorum Gönder