+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Domates konservesi nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Domates konservesi nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Domates konservesi nasıl yapılır

  Arkadaşlar kış ayları için domates konservesi yapmak istiyorum bana domates konservesinin nasıl yapılacağı hakkında bir tarif verir misiniz ? ? 2. find
  Devamlı Üye

  Cevap: Domates konservesi nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: Domates konservesi nasıl yapılır

  Malzemeler:
  10 kilo domates (annem bursa domatesini tercih etti)
  tuz
  10 / 12 kadar cam kavanoz ve yeni kapak
  kışlık domates2 Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?
  Hazırlanışı: Domatesleri yıkayıp kabuklarını ince ince soyup yemeklik doğrayalım. Ve Büyükçe bir tencereye doğradığımız domatesleri alalım. Orta dereceli ateşte domateslerimizi pişirelim. Ocaktan almaya yakın damak tadınızı göz önünde bulundurarak dilediğiniz miktarda tuzu atıp karıştırın. Kavanozları ve kapaklarını sıcak suya batırıp çıkaralım ve kepçe yardımıyla domates konservelerini kavanozlara dolduralım. Kavanozların üzerinden 1 ya da 2 parmak eksik kalacak şekilde dolduralım. ve kapaklarını sıkıca kapatıp ters çevirelim. Bu şekilde bütün domatesleri kavanozlara dolduralım. Bir gece ters şekilde kalıp soğuyan kavanozları ertesi gün düz bi şekilde koyarak kaldırabilirisiniz. Afiyet olsun.
  M.T.’nin Dokunuşu: Kavanozları doldurma işlemi sırasında elinize bir havlu alıp kavanozu bu şekilde tutmanızı tavsiye ederim aksi takdirde elleriniz yanabilir.

+ Yorum Gönder