+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Çabuk çorba nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çabuk çorba nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Çabuk çorba nasıl yapılır

  Arkadaşlar akşamları işten çok geç çıkıyorum eve geldiğim zaman Çabuk bir çorba tarifinin nasıl yapıldığı hakkında bir tarif örneği paylaşabilir misiniz ? ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: çabuk çorba nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: çabuk çorba nasıl yapılır

  Hazır çorba paketleri üzerinde çorbanın nasıl pişirileceğine dair açıklama mevcut. Genelde hazır çorba paketleri içerisindeki malzeme ölçüsü 4 kişiliktir. 1 paket çorba hazırlamak için 1 litre soğuk su içerisine '5 su bardağı su' paketteki malzeme ilave edilir. Ardından tencere kaynayıncaya kadar karıştırılır ki, malzeme tencerenin tabanına oturup yanmasın diye. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, ocak ısısı kısık ayarlanır ve çorba tenceresi 10 dakika süre ile kaynatılır. Ardından çorba servis edilmeye hazırdır. Buraya kadar anlatılanlar, hazır çorba üretici firmaların tavsiyeleridir. Bundan sonrası ise, bana ait, izleyin.

  Hazır çorbalarınızı lezzetinden daha farklı bir lezzetle sofralarınıza koyabilmeniz için, kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Bazen hazır çorba yaptığımda firmanın önerdiği su ve pişirme süresine her daim uyarım. Fakat, çoraba hazırlarken öncelikle tencere içerisine 1 yemek kaşığı tereyağı ilave eder, eritirim. Ardından 5 bardak soğuk su ve paketteki malzemeyi ilave eder, çorbanın pişirme talimatına uygun olarak çorbayı hazırlarım. Ardından mutlaka, tuz'unu ilave eder karar hale getiririm. Birde işkembe çorbası hazırlarken, ayni şeyleri tekrar etmemin dışında, sarımsaklı sirke hazırlar sofraya koyarım. Her nedense, bugüne kadar yaptığım hazır çobaya hiç kulp takanım olmadı. Paylaştıklarıma uyun, iyi gelir.

+ Yorum Gönder