+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Ayak masajı nasıl yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ayak masajı nasıl yapılır?

  Reklam
  Sual: Ayak masajı kime ve nasıl yapılır? Ayak masajı yaparken nelere dikkat etmek gerekir?
  Krem gibi maddeler kullanmak gerekir mi? ? 2. find
  Devamlı Üye

  Cevap: Ayak masajı nasıl yapılır?


  Reklam  Cevap: Ayak masajı nasıl yapılır?

  Ayak masajı ve teknikleri

  Ayak masajını evde kendinize pedikür yaparken ya da istediğiniz zaman yapabilirsiniz Aşağıda bazı temel ayak masaj tekniklerini göreceksiniz. Size ayak masajı yapmaya gönüllü birini bulamasanız da endişelenmeyin. Bu teknikleri (bazı değişikliklerle birlikte) kendi kendinize kolayca uygulayabilirsiniz.
  Ayak masajı söz konusu olduğunda iki kişiyseniz, ayak masajı yapılan kişinin ayağının büyük bir yastığa uzatıldığından ya da bütün vücudun gevşemesi açısından, kişinin yatağa uzandığından emin olun. Tüm vücut rahat bir pozisyonda olduğunda, ayak masajının size ya da karşınızdaki kişiye hissettirecekleri paha biçilemezdir.
  Ancak tek başınızaysanız, kendinize önce oturacak rahat bir yer bulun. Oturduğunuz yerin kolunuzu ve ayaklarınızı uzatacağınız alanları olması, rahatlığınız açısından oldukça önemlidir. Arkanıza yaslanın, bir ayağınızı kucağınıza alın ve diğer bacağınızı rahat bir biçimde uzatın. Ve ayağınız gülümsemeye başlayana kadar ona masaj yapın.
  Masaj yaparken nemlendirici krem ya da yağ kullanmayı düşünüyorsanız, kıyafetlerinizi ve mobilyalarınızı korumak için yanınıza bir tane havlu almayı unutmayın. Masaja başlamadan önce kremlediğiniz ellerinizi birbirine sürterek ısıtın.
  Bir sonraki adıma geçmeden önce adımların her birini ayağınızda uyguladığınızdan emin olun.

 3. @hmet
  Üye
  Ayaklar çok sinir barındırdığından ayak masajı çok önemlidir ve tüm yorgunluğu giderir.
  Sabahtan akşama kadar iş güçte hep ayaklar bizi taşır.
  Akşam evde ayak masajı yaptırmak çok yararlı olur.

+ Yorum Gönder