+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Hazır güzel ayran nasıl yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hazır güzel ayran nasıl yapılır?

  Reklam
  Sual: Hazır güzel ayran nasıl yapılır?

  Arkadaşlar bana bir firmada kullanmak için hazır ayran ne ile yapılır ne malzemeleri kullanılır konu hakkında acil olarak yardımcı olur musunuz ? ? 2. find
  Devamlı Üye

  Cevap: Hazır güzel ayran nasıl yapılır?


  Reklam  Cevap: Ayran Nasıl Yapılır?

  Ayran yapmak en kolay şeydir ama her ayran farklı lezzetlerde olur. Bir kere yoğurdun içine su koyup mikserde bile karıştırsanız iyi ayran yapamazsınız. İnce pütürlü olur.
  İyi ayran yapmak için önce yoğurdu seçmeniz lazım. Eğer hazır satılan ayranları seviyorsanız çok taze yoğurt kullanmanızı öneririm. Hazır ayranlar yoğurttan yapılmaz. Sütün içine doğrudan mayası karıştırılır ve şişelenirler.
  ayran Ayran Nasıl Yapılır?
  Ben eskiden içtiğimiz ayranların tadını arıyorum derseniz, imal tarihinin üzerinden 5-6 gün geçmiş olan kaymaksız yoğurdu alın. Ayranın ekşimtırak olanı güzeldir diyenlere evde kalan yoğurdu kullanmalarını tavsiye ederim.
  Önce çatalla veya mikserle sadece yoğurdu iyice karıştırın. Sakın karıştırmadan evvel yoğurda su ilave etmeyin. Sonra istenilen miktarda suyu azar azar ilave ederken karıştırma işlemine devam edeceksiniz. Köpük istiyorsanız içine hava girecek şekilde çırpın. Kıvamını ayarladıktan sonra isterseniz tuzunu koyabilirsiniz. Tuzun fazlası zararlıdır. Bizden hatırlatması.
  Bazı yerlerde çok ekşi yoğurtla yapılan ayrana biraz süt koyup tadını dengelemekteler.
  Unutmayın ki tabii ayran en iyi meşrubattan daha iyidir. Afiyet olsun.

 3. @hmet
  Üye
  hazır yogurt kulanılı kg göre su kulanılır iyiçe çalkalanır

+ Yorum Gönder