+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Aile hekimi değişikliği nasıl yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aile hekimi değişikliği nasıl yapılır?

  Reklam
  Sual: aile hekimi değişikliği nasıl yapılır sağlık ocağına gidilir ve ben aile hekmini değiştir mek istiyorum der ve değiştir ler ve değişmiş olur ? 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Aile hekimi değişikliği nasıl yapılır?


  Reklam  Cevap: Aile hekimi değişikliği nasıl yapılır?

  HEKİM DEĞİŞTİRMENİN USULÜ
  Toplum Sağlığı Merkezlerindeki ilgili Personel;
  1.Kendilerine teslim edilen dilekçeleri Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile birlikte müracaat eden kişinin kendisinden, velisinden ya da Aile Hekiminden teslim alır.
  2.Ekli belgelerin ve içeriklerinin eksiksiz olmasına dikkat ederek, eksik olanları tamamlatır.
  3.Kurumun Gelen Evrak Defterine dilekçeyi kaydettikten sonra kayıt numarasını dilekçenin üzerindeki “Evrak Kayıt No” alanına işler. Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimine veya Sorumlu Hekimin imza yetkisi verdiği kişiye yönlendirir
  4.Sorumlu Hekim, dilekçedeki bilgilerin doğruluğunun ve Aile Hekiminin değiştirilme zorunluluğunun gerekçesini bir zorunlu neden olarak kabul ettikten sonra onaylar.
  5.Sorumlu Hekim tarafından Kayıt Görevlisine yönlendirilen onaylanmış dilekçenin Kayıt Görevlisi tarafından işlemi yapılır.
  6.Elektronik ortamda kayıt işlemi, kurum giriş kaydından itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır.
  7.Düzenlenen talep dilekçesinin (TSM ne yapılan başvurularda) bir nüshası Toplum Sağlığı Merkezinde kalacak, bir fotokopisi ise kayıt edilen ay sonunda toplu olarak kaydın gerçekleştirildiği Aile Hekimine gönderilecektir.
  8.Sonuçlandırılan dilekçelerden bir önceki aya ait bilgiler bilgisayar ortamında kaydedildikten sonra, her ayın ilk haftası içerisinde kaydından düşülen Aile Hekimlerine elektronik posta ile ulaştırılır.
  Geçiş döneminde aile hekimi kendi kayıtlı hastası olmamasına rağmen müracaat eden hastayı çevirmeyerek muayene edecek ve kişiyi kendi aile hekimine yönlendireceklerdir.

 3. Sumame
  Tombik Ammo
  aile hekimini değiştirdik ve daha iyisi geldi şimdi

+ Yorum Gönder