+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Adres değişikliği nasıl yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adres değişikliği nasıl yapılır?

  Reklam
  Sual: Adres değişikliği nasıl yapılır?

  Arkadaşlar taşınan bir kişinin nasıl adres değişikliği yapabileceği hakkında bilgiler verir misiniz ? adres nasıl değiştirilir? ? 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Adres değişikliği nasıl yapılır?


  Reklam  Cevap: İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır?
  Evini değiştirenler ikametgah değişiklikleri ile ilgili bilgileri burada bulabilirler.

  Adres Değişikliği adres-degisikligi
  Adres değişikliğinden önce ilk olarak yapmanız gereken taşındığınız yeni evin faturalarını kendi üstünüze almanız gerekir. Bu faturalar bu adreste kaldığınızı kanıtlar. Daha sonra üzerinize olan bir fatura ve nüfus cüzdanınız ile taşındığınız evin bağlı olduğu yerdeki nüfus müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. Müracaat sonrası yeni ikametgah adresinizi içeren ikametgah belgenizi hemen alabilirsiniz. Bu işlem sıra yok ise uzun sürmez.

  İkamet adresini yeni değiştirenlerin üzerine bir fatura olmayabilir. Üzerine fatura olmayanlar noter tasdikli kira kontratı da kabul edilmektedir.

  İkametgah Cezasıikametgah-cezasi
  İkametgah değişikliği yapıp 20 gün içinde Nüfus Müdürlüklerine bildirmeyen ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanır. İkametgahını değiştirip 20 gün içinde bildirmeyenlere 329 TL para cezası uygulanıyor. Gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara ise 660 TL para cezası uygulanıyor.

  Trafik cezalarında da olduğu gibi vatandaşlar bu cezalara mahkeme yoluyla itirazda bulunabilir. Adreslere gönderilen bu ceza 15 gün içinde ödenirse %25 indirim uygulanır. Daha geç ödenmesi halinde ise 4 taksit imkanı sağlanır.

 3. Sumame
  Tombik Ammo
  adres değişikliği için başvurmanız gerekir

+ Yorum Gönder