+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Bera testi nasıl yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bera testi nasıl yapılır?

  Reklam
  Sual: Bera testi nasıl yapılır?

  Arkadaşlar bana acil bir şekilde Bera testi nasıl yapıldığı hakkında eğitici kısa bir yazı örneği yazar mısınız ? ? 2. imam
  Üye

  Cevap: Bera testi nasıl yapılır?


  Reklam  Cevap: ABR (BERA) TESTİ NASIL YAPILIR ?

  İşitsel Beyinsapı Davranımı (ABR/BERA) testi objektif, yani bebeğin katılımını gerektirmeyen ve odyolojik tanıda yaygın olarak kullanılan en geçerli elektrofizyolojik yöntemdir. Yenidoğan bebeklere genellikle doğal uykusunda yapılabilir. Doğal uykusunda yapılamayan bebeklere ve daha büyük çocuklara sedasyon altında yapılır. ABR işlemi bebeğe hiçbir zarar vermez ve canını acıtmaz. Bebeğin alnına ve kulak arkalarına yerleştirilen ufak elektrodlar ve kulaklara takılan kulaklık ile özel bir sesli uyaran gönderilir ve işitme sinirinin uyarana cevabı kaydedilerek işitme eşikleri saptanır.

  Sağlıklı ve işitme kaybı açısından risk faktörü bulunmayan bebekler tarama testinden üç kez kalırsa ABR testi uygulanır. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde kalmış olan veya işitme kaybı açısından diğer risk faktörleri taşıyan bebekler ise tarama testine ek olarak mutlaka ABR ile de değerlendirilmelidir.

 3. Sumame
  Tombik Ammo
  bera testi yeni doğan bebeklerin testi uykusundayken dış kulak yoluna yerleitirilen cihazdır.

+ Yorum Gönder