+ Yorum Gönder
Namazlar ve Namazla ilgili Kıssalar-Öyküler Kategorisinden Namaz bizim için çok önemlidir kısaca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. tatlı bela
  Üye
  Reklam

  Namaz bizim için çok önemlidir kısaca

  Reklam

  Namaz bizim için çok önemlidir kısaca Mumsema Namaz bizim için çok ama çok önemlidir.Namazı kılarsak ALLAH bizim ne istersek ne dua edersek kabul eder.Başınız sıkışınca komşu, akrabalar,arkladaşlar vb.Onlar size yardım etmez,size yardım eden bir kişi vardır o da ALLAH Öbür dünyada ilk hesapı çekileceğin şudur."Neden namaz kılmadın."Kılmasan namaz öbür dünyada ALLAH kızgın ateşin üstünde sana namaz kıldırcak. BUNU SAKIN UNUTMAYIN ALLAH'A ŞÜKÜR ETMENİZ İÇİN NAMAZ KILIN!

 2. NuN
  Üye

  Cevap: Namaz bizim için çok önemlidir kısaca


  Reklam


  Kısaca namazın önemi

  Namaz müminin hayatına çeki düzen verir.Onu her türlü çirkinliklerden, haram ve yasakları işlemekten men eder. Ankebut suresinin 45. Ayetinin meali: “Sana kitaptan ne vahyedildi ise Oku; ve namaz kıl; şüphe yok ki namaz, çirkin ve kötü şeylerden insanı alıkoyar ve elbette Allah'ı anmak, pek büyük bir şeydir ve Allah, ne işlerseniz hepsini bilir.

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  İzlediğim bir kesiti paylaşmak istiyorum ; yaşlı bir adam sadece kaşlarını oynatıp , sabit duruyordu . Bunu gören diğer adam ise , O yaşlının oğluna ,onun ne yaptığını sordu. Dediki babam namazda şuan , adam şaşırdı , şaşırınca açıklama getirdi ;" felç geçirdiği için babacığım , namazını böyle kılar, gözleriyle kılar . " dedi .
  Hani bazı sözler olurya tokat gibi derler , öyle bi andı benim için . Bizse türlü bahanelerle geciktiriyoruz namazımı , yada kılmamak için bahaneleri kendimizde üretebiliyoruz. Rabbim ömrümüzün son demine kadar , herşeyimizle namazı kılmamızı ,hepimize nasip eylesin inşallah

+ Yorum Gönder