+ Yorum Gönder
Namazlar ve Namazın Sevabı Kategorisinden Namazdan vazgeçen, bir gün dininden de geçebilir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. LeoparGS
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazdan vazgeçen, bir gün dininden de geçebilir

  Reklam

  Namazdan vazgeçen, bir gün dininden de geçebilir Mumsema
  Namazdan vazgeçen, bir gün dininden de geçebilir  Müslümanlar namaza çok dikkat etmelidir. Zira kulun ilk defa sîgaya çekileceği husus namazdır. Zina değil, içki değil, başka bir şey de değil! Namaz!. Bundan, diğer hususların önemsiz şeyler olduğu anlaşılmamalı; aksine namazın ehemmiyeti anlaşılmalı. Çünkü hakiki namaz zaten insanı kötülüklerden alıkoyar. Bir insan namaz kılmıyorsa, hayatının en büyük kayıp kuşağında yaşıyor demektir. Oruç, namaz kılmaktan daha kolay bir ibadettir. Hac da öyle. Hac ruha ibadet neşvesi aşılarken, nefse de seyahat hazzını tattırır. Sahabe, namaz kılmayana münafık nazarıyla bakardı. Hatta alimlerimiz, çok defa amelî açıdan münafık olmaya, namazın terk edilmesini misal verirler. Ferdin şuurunun derinliğine göre günde beş defa Allah’a kulluğunu göstermesi onu çok yüceltir. Namaz deyip geçmemeli; namazdan geçen, bir gün dinden de geçebilir... Namazda miraç vardır. Ama, herkes bunu namazda kendine göre hisseder ve kabiliyeti nispetinde yükseldiğini duyar. Herkesin hissettiği, kendi miracıdır..

  Ali Budak
 2. Şema
  Moderatör

  --->: Namazdan vazgeçen, bir gün dininden de geçebilir


  Reklam


  Allah razı olsun paylaşım için

  edebi terkeden sünneten, sünneti terkeden farzdan, farzı terkeden imandan olur.

 3. Sümeyye_
  Hayat, iman ve cihaddır
  Namazda miraç vardır. Ama, herkes bunu namazda kendine göre hisseder ve kabiliyeti nispetinde yükseldiğini duyar. Herkesin hissettiği, kendi miracıdır..

  Allah cc razı olsun...


 4. franklukas
  Üye
  esselamunaleykum Allah razı olsun kardeşim senden

 5. Candle
  Devamlı Üye
  Namaz dinin direğidir direği yıkan bir gün gelir dini yıkılır

 6. Aynur
  Üye
  Dinin diregi olmasaydi namaz nicin islamin 2.sarti olsundu

 7. Misafir
  Dinin direği "okumak" tır. İslamı bir ritüel dininden çıkarıp bilim ve irfan dini haline getirmedikten sonra müslümanlık bilinmez...

+ Yorum Gönder