+ Yorum Gönder
Namazlar ve Namazın Önemi Kategorisinden Nifak duygusuna karşı gerçek tavrın adı namazda aşktır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. LeoparGS
  Devamlı Üye
  Reklam

  Nifak duygusuna karşı gerçek tavrın adı namazda aşktır

  Reklam

  Nifak duygusuna karşı gerçek tavrın adı namazda aşktır Mumsema
  Nifak duygusuna karşı gerçek tavrın adı namazda aşktır  Efendimiz (sas) kudsî bir beyanında: “Namazımızı kılan, kıblemize yönelen ve kestiğimizi yiyen bizdendir.” (Nesai, İman, 9; Buhari, Salât, 28) buyurur. Şimdi bunun tersini bir düşünelim! Başı secdesiz, vicdanı paslı, insanlara karşı saygısız, hevâ ve hevesin çocuklarını kimden saymak gerekir?

  Bu insanların kudsi bir dairede olmadıkları açıktır. Evet namaz çok önemlidir; biz de bu konuda çok uyanık olmalıyız. Namaz kılmayanı Efendimiz (sas) ortada bir insan olarak göstermiştir. O diğer bir beyanlarında “kişiyle küfrün arasında namazın terk edilmesinin” olduğunu bildirmiştir. Hele konu iman ise durum daha bir ciddiyet almaktadır. Evet! İman, müminleri sahili selamete götüren bir gemi, namaz da onun en hayâtî unsurudur. M. Lutfi Efendi’nin dediği gibi “Namaz dinin direğidir, nurudur, sefine–i dini (din gemisini) namaz yürütür, cümle ibadetin piridir namaz...” Allah Rasulü (sas) bir başka hadis–i şeriflerinde ise şöyle buyururlar: “Münafıklara en ağır gelen namaz sabah ve yatsı namazlarıdır.” (Buhari, Mevâkît, 20) Şimdi biz, acaba bu namazları aşk u şevk ile kılabiliyor muyuz? Aslında nifak duygusuna karşı gerçek tavrın adı namazda duyulan aşk ve şevktir.

  Ali Budak
  Ailem Dergisi
  Sayı:35


 2. Sedanur
  Sedanur

  --->: Nifak duygusuna karşı gerçek tavrın adı namazda aşktır


  Reklam


  “Namazımızı kılan, kıblemize yönelen ve kestiğimizi yiyen bizdendir.” (Nesai, İman, 9; Buhari, Salât, 28) buyurur.

  Allah cc razı olsun...

 3. Hasan
  Üye
  Namazı severek ve huşu ile kılmayı Allah bütün Müslümanlara nasip etsin

+ Yorum Gönder