+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden İlk basta namazmı önemli yoksa işmi önemli tam namaz sırasında iş yoğun oluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İlk basta namazmı önemli yoksa işmi önemli tam namaz sırasında iş yoğun oluyor

  Reklam
  Sual: ben resturantta calışıyorum bazı günler yoğun olmuyor ben namazımı kılabiliyorum ama bazende cok yoğun oluyor ben o yoğun saatlerde kılmassam bir şety olurmu demek istediğim ilk basta namazmı önemli yoksa işmi önemli tam namaz sırasında iş yoğun oluyor beno müşteriyi bekletip namazmı kılmam lazım yoksa calışmaya devammı etmem lazım sizden bu konu hakkında bilgi bekliyorum ? 2. sofi ezel
  aciz bir üye

  --->: ilk basta namazmı önemli yoksa işmi önemli tam namaz sırasında iş yoğun oluyor


  Reklam  Cevap: Asıl iş kulluktur.Allah kuranı kerimde buyuruyor ki dünya hayatı bir oyun oyalanmadan ibarettir bu dünyadaki asıl iş kulluktur bu demek değildir ki sadece kulluk yapacaz evet dünya işiyle ilgilenecez ama bu asıl vaifemizin asıl işimizin önüne geçmemeli.Namazımızı her zaman için 1. sıraya koymalıyız.DUA RAHMETİN ANAHTARIDIR,ABDEST NAMAZIN ANAHTARIDIR,NAMAZ DA CENNETİN ANAHTARIDIR.HADİS...ALLAH ın en çok sevdiği amel kulunun tam vaktinde kıldığı namazdır.Hadis

 3. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Çalışma şartlarından dolayı namaz ve oruç kazaya bırakılır mı?


  Çalışma şartlarından dolayı namaz ve oruç kazaya bırakılmaz. En kısa zamanda kendinize yeni bir iş bulmalısınız.

  Sebepsiz yere dahi olsa kılınmayan namazların kazasını yapmak gerekir. Ancak çalışma şartlarından dolayı namazı kazaya bırakmak caiz değildir.

  Akıl baliğ her müslümana normal vakit namazlarını kılmak da farzdır. Buna göre eğer işveren namaz kılmanıza izin vermez ve siz de orada çalışmaya mecbur değilseniz işi bırakırsınız. Eğer mecbursanız namazınızı zamanında kılmaya çalışırsınız. İş için dahi olsa namazın kazaya bırakılması doğru değildir.
  SİE


+ Yorum Gönder
önce işmi namaz mı