+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazın duygu ve davranışlarımıza etkileri nelerdir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: namazın duygu ve davranışlarımıza etkileri nelerdir

  Reklam
  Cevap: namazın duygu ve davranışlarımıza etkileri nelerdir isimli yazı www.Mumsema.com

  namaz bütün müslamanların borçudur . namaz insanı her kütülük şeylerden korur.ALLAH BUNU HERKESE NASİP ETSİN.kılan daima yüzü nurla olur.ancak kılan anlar.bu duyguyu

 2. Misafir

  Cevap: namazın duygu ve davranışlarımıza etkileri nelerdir


  Reklam  Cevap: namazın duygu ve davranışlarımıza etkileri nelerdir
  Namaz Kılmanın Faydaları

  1- Namaz ibâdetlerin en kıymetlisidir. Namaz kılmak, Allahü teâlânın büyüklüğünü düşünerek O'nun karşısında kendi küçüklüğünü anlamaktır. Kulun acizliğini, Rabbine itiraf etmesidir. Bunu anlayan kimse hep iyilik yapar. Hiç kötülük yapmaz. Her gün beş kere, Rabbinin huzurunda olduğuna niyet eden kimsenin kalbi tertemiz olur. Kimseye zarar vermemeye çalışır. Herkese iyilik yapmaya koşar.

  2- Namaz, ruhun gıdasıdır. Namaz kılarken yapılması emir edilen her hareketin hem bedene ve hem de ruha sağladığı faydalar çoktur. Kusursuz kılınan namaz, insanı çirkin işlerden korur. Faydalı işlere alışkanlık kazandırır. Fakirlerden, muhtaçlardan karşılık beklemeksizin, onlara yardım etmeye alıştırır. Yaptığının karşılığını yalnız Allah'tan bekler.

  3- Namaz için alınan abdest,insanın beden bakımından temiz olmasını sağladığı için evinin, iş yerinin mahallesinin, köyünün ve şehrinin de temiz tutulma sıra sağlar.

  4- Namaz, insanı disiplinli bir hayata alıştım Namazın kazandırdığı bu alışkanlık, insanın bütün işlerinde hâkim olmakta ve böylece verimin ve basarının artmasına sebep olmaktadır. Sabahın erken saatlerinde namaza kalkan müslüman işine erken başlar, gün boyunca Allah'ını hatırlayarak emirlerine uymayı çalışır Rabbine olan bu bağlılığı, onu zararlı işlerden korur. Günün sonunda yatsı namazını kılıp bir günlük hayat muhasebesini yapar. Böylece düzenli ve tedbirli bir hayatı olur.

  5- Camilerde cemaatla kılınan namaz ise, müslümanların kalblerini birbirine bağlar. Aralarındaki sevgiyi arttırır. Her vakitte, birbirlerine kardeş oldukların hatırlatır. Büyükler, küçüklere karşı merhametli olur Küçüklerin de büyüklere saygılı davranması öğretilir Zenginler fakirlere ve kuvvetliler zayıflara yardımcı olur. Hastalar, camide görülemeyince, evlerinde aranıp ziyaret edilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
namazın duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkileri,  namazın duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkisi,  namazın duygu ve davranışları üzerindeki etkileri,  namazın duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkileri nelerdir,  namazın davranışlarımıza etkisi,  namaz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkiler,  namaz ve oruç ibadetlerinin davranışlarımızı kontrol etmedeki etkisi neler olabilir