+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Şafi Mezhebine Geçtim Sırf Viti Namazının Kazasını Kılmim diye Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şafi Mezhebine Geçtim Sırf Viti Namazının Kazasını Kılmim diye

  Reklam

 2. Rüyet-iTaksîr
  Üye

  --->: Şafi Mezhebine Geçtim Sırf Viti Namazının Kazasını Kılmim diye


  Reklam  Cevap: Kardes cevap vermek bana dusmez ama ben acikcasi uzuluyorum bu tur mesajlari gorunce. Ben hanefi mezhebindeyim ama konu mezhep degil sunnet degil.

  Namaz Allah c.c. ulastigin en yakin an bosuna demiyorlar mirac diye. Hangi mezhep olursa olsun namazlari azaltmak degil fazlalastirmak gerek. Peygamberimiz s.a.v sahabeyi kiram alimler Evliya-i Kiram hep namazlari fazlalastirmak icin ugrasmislar butun geceyi namaz kilarak gecirmisler.

  Simdi onumuzde boyle bir Islam Tarihi varken ve namaz Allah c.c. a ulasmanin en yakin yolu iken senin bundan vazgecmen ne kadar dogru. Sana cevap verilecektir sonucda senin kararin.

  Selametle kardes..

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Şafi Mezhebine Geçtim Sırf Viti Namazının Kazasını Kılmim diye vitir şafide sünnet oldugu için kılmıyorum günah mı ______________________________________
  Vitir namazı Şafii mezhebin Sünneti mükededir. yani Peygamberimiz (sav)in devamlı kılıp hiç terketmediği ve teşvik ettiği çok önemli bir sünnettir. Vitir namazı kılan sevap kazanır kılmayan Allaha yakınlıktan, şefaatten ve sevaptan mahrum kalır.

 4. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  kardeşim bu konuda zorlanırım diye şafi mezhebine geçmişsin.Şafi mezhebini ne kadar biliyorsun peki?unutma şafi mezhebi daha zordur.Bunda bu kolaylık var bu mezhebe geç , şunda şu kolaylık var hopp o mezhebe!Yanlış , sadece vitir namazı için mezhep değiştiremk..

 5. @hmet
  Üye
  Vitir namazı 3 mezhebe göre sünnettir kazası olmaz.

+ Yorum Gönder