+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Şafi Mezhebinde Kaza Namazı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Şafi Mezhebinde Kaza Namazı

  Reklam
  Yorum: Şafi Mezhebinde Kaza Namazı isimli konu Mumsema.com
  Selâmünaleyküm. Ben Şafiiyim. Kaza namazlarım var ama sünnet namazlarını ve nafile namazları kılmayı çok istiyorum. Hergün her vaktin birer kaza namazını kılıp sunnetlerini de kılamaz mıyım, önce bütün kazalarımın bitmesi mi gerekiyor? Ve kaza namazlarım bitmeden teheccüd namazını kılamaz mıyım?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Şafi Mezhebinde Kaza Namazı


  Reklam  Aleykum selam kardeşim. Evet bütün kazalarını bitirmeden sünnetleri kılamazsın. Sevap istiyorsan ve doğrusunu yapmak istiyorsan kazalarını ilk önce kılacaksın. Bu sünnetleri çok kılmayı istediğin için kılamazsan bile Allah sana kılmış gibi sevap verir.

 3. Misafir
  Selam aleykum ben safii mezhebindenim ben gunluk farz ve sunnetleri kildiktan sonra her vakitten sonra o vaktin kazasini kilsam olurmu yok sunnetleri terk edip sadece farz ve kazalarimimi kilmaliyim?

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Şafii mezhebine mensup olan ve kazası olan birisi namaz sünnetlerini kılması caiz değildir. Sünnetler yerine kaza kılmak zorundasın.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
şafi mezhebine göre namaz kazaları,  şafilerde kaza namazı,  şafilerde kaza namazı nasıl kılınır,  şafii mezhebinde sabah namazının kazası nasıl kılınır,  safilerde kaza namazi,  şafilerde namazın kazası,  şafiide kaza namazı