+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Kaza namazlarımın çokluğu beni üzüyor Kaza namazlarının çıkar yolu yok mudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kaza namazlarımın çokluğu beni üzüyor Kaza namazlarının çıkar yolu yok mudur?

  Reklam
  Sual: ali yıldırım 37 yaşında kendime geldim o günden beri eksik ibadetimi yapıyorum ALLAHIN izniylegeçmiş kazalarım beni çok rahatsız ediyor aklımdan çıkmıyor 15 yaş itibarı hesapladım yaklaık 22 yıl 8000 gun klmaya çalışıyomçok zor geliyor bunun çıkar yolu varmıdır ? 2. imam
  Üye

  --->: kaza namazı


  Reklam  Cevap:
  ali yıldırım 37 yaşında kendime geldim o günden beri eksik ibadetimi yapıyorum ALLAHIN izniylegeçmiş kazalarım beni çok rahatsız ediyor aklımdan çıkmıyor 15 yaş itibarı hesapladım yaklaık 22 yıl 8000 gun klmaya çalışıyomçok zor geliyor bunun çıkar yolu varmıdır
  tabiki vardır. Allah ömür verdiği sürece hergün en az 1 günlük kılarsın. dua etki Allah sana hidayet verdi. yoksa cahiliye hayatı üzerine ölenler var.

 3. qqqq61
  Üye
  arkadaşlar ben sünnetlerin yerine kaza kılıyorum. kazası fazla olanların böyle kılması daha uygundur bu konuyu araştırında bakın mesep imamlarınında bazıları böyle uygun görmüştür. hatta bazıları kazası varken sünnet kılmak boşuna ibadettir demiştir.
  SABAH NAMAZI: sünnet yerine sabah namazı kazası
  ÖĞLE NAMAZI: ilk sünnet öğle kazası, son sünnet sabah namazı kazası.
  İKİNDİ NAMAZI: sünneti yerine ikindi kazası
  AKŞAM NAMAZI: sünneti yerine akşam namazı kazası.
  YATSI NAMAZI: ilk sünnetinde yatsı kazası son sünnetinde vitir namazı kazası.

  Arkadaşlar hadis kelimelerini tam hatırlayamıyorum ama pegamber s.a.s. efendimiz: ''kaza namazlarını kılmaya niyet ederek kılmaya devam eden kimse kazalarını bitirmeden ölse bile Allah onun tüm kazalarını affeder'' demiştir. arkadaşlar siz kazaya başlayın sonra kazaları bitiremem diye korkmayın başlamak bitirmek demek.


 4. Misafir
  Kardeş sen yanlış mı kılıyorsun bana mı öyle geldi önce namazlarını kılacaksın mesela

  Akşam namazı 5 rekat demi bunu kılacaksın bitti demi hemen ardından 3rekatlık akşamın farzının kazası

  öğle namazı 10 rekat demi bunu kılacaksın öğle namazın bitince 4 rekat kazasını kılacaksın

  bilmem anlatabildim mi

 5. imam
  Üye
  Kaza namazının tek çıkış yolu var: Tek tek kazasını kılmaktır.

+ Yorum Gönder