+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Şafi Mezhebinden Olan Kardeşlerimiz Sadece Namazın Farzını Kılmakla Mı Yükümlüdürler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şafi Mezhebinden Olan Kardeşlerimiz Sadece Namazın Farzını Kılmakla Mı Yükümlüdürler

  Reklam
  Sual: Acaba şafi Mezhebinden Olan Kardeşlerimiz Sadece Namazın Farzını Kılmakla Mı Yükümlüdürler.örneğin,öğle Namazı On Rekat.şafiler Sadece Dört Rekat Farzı Kılıyor.oysa Allahu Taala Bize On Rekat Emretmişse Niye Tamamı Kılınmıor Açıklarsanız Sevinirim. ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: şafi Mezhebinden Olan Kardeşlerimiz Sadece Namazın Farzını Kılmakla Mı Yükümlüdürler


  Reklam  Cevap:
  Acaba şafi Mezhebinden Olan Kardeşlerimiz Sadece Namazın Farzını Kılmakla Mı Yükümlüdürler.örneğin,öğleNamazı On Rekat.şafiler Sadece Dört Rekat Farzı Kılıyor.oysa Allahu Taala Bize On Rekat Emretmişse Niye Tamamı Kılınmıor Açıklarsanız Sevinirim.
  Değerli kardeşimiz farz ve sünnet namazlarını karıştırmayalım şafi ve hanefi mezhebi olsun sünnet namazları aynıdır. Sünnet namazlarını farz olarak görmeyiniz. Allah'u teale bize on rekayt emretmemiş . Şafiilerde öğle namazı 4 sünnet, 4 farz , 2 sünnet, olarak taplam 10 rekat namaz kılarlar. Kişi eğer sadece farzı kılmakla yetiniyorsa onu kınamamak lazım..

+ Yorum Gönder