Konusunu Oylayın.: Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik
 1. 21.Ağustos.2016, 14:43
  1
  Misafir

  Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik


  Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik Mumsema Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah. Bir konu için danışacağım, malumunuz erkeklerde namaz için dizkapağı-göbek şartı var. Bu kuralı hayatta yıkacak değilim, bid'at insanı hiç değilim. Sadece aklıma takıldı, bildiğiniz gibi hissedilen 45 derece bugünlerde. Ve ben biraz şişman biriyim ve de aşırı tüylüyüm. Bu konularda bir şey yapamıyorum ve pantolon giydiğim zaman son terece terliyor, kötü kokuyorum. Genelde insanları rahatsız ettiğimi düşünüyorum o yüzden çeşit çeşit alkolsüz deodorant ile maskelemekten başka elimden bir şey gelmiyor. Sorum ise şu, dizkapağının 5 cm yukarısında bir şort giysem günlük olarak ve namaz anında bir camii bulup abdest sırasında geri kalan bölümü bandajlarla sararak kapatsam, namazım kabul olur mu? Neticede gerekli bölümü kapatmış ve yeterince dikkat çekmemiş olurum. Ne düşünüyorsunuz, hanefi mezhebindenim. istanbul'da yaşıyorum. şimdiden Allah razı olsun.


 2. 21.Ağustos.2016, 14:43
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah. Bir konu için danışacağım, malumunuz erkeklerde namaz için dizkapağı-göbek şartı var. Bu kuralı hayatta yıkacak değilim, bid'at insanı hiç değilim. Sadece aklıma takıldı, bildiğiniz gibi hissedilen 45 derece bugünlerde. Ve ben biraz şişman biriyim ve de aşırı tüylüyüm. Bu konularda bir şey yapamıyorum ve pantolon giydiğim zaman son terece terliyor, kötü kokuyorum. Genelde insanları rahatsız ettiğimi düşünüyorum o yüzden çeşit çeşit alkolsüz deodorant ile maskelemekten başka elimden bir şey gelmiyor. Sorum ise şu, dizkapağının 5 cm yukarısında bir şort giysem günlük olarak ve namaz anında bir camii bulup abdest sırasında geri kalan bölümü bandajlarla sararak kapatsam, namazım kabul olur mu? Neticede gerekli bölümü kapatmış ve yeterince dikkat çekmemiş olurum. Ne düşünüyorsunuz, hanefi mezhebindenim. istanbul'da yaşıyorum. şimdiden Allah razı olsun.

 3. 22.Ağustos.2016, 13:33
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,499
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik
  Aleykum selam kardeşim. Durum izah ettiğin gibidir. Erkekte diz ile göbek arasının açık olmaması gerekir. Namaz kılacağın zaman açılan veya açık olan yerleri herhangi bir şeyle örtsen yeterli olur.


 4. 22.Ağustos.2016, 13:33
  2
  Yönetici  Aleykum selam kardeşim. Durum izah ettiğin gibidir. Erkekte diz ile göbek arasının açık olmaması gerekir. Namaz kılacağın zaman açılan veya açık olan yerleri herhangi bir şeyle örtsen yeterli olur.
+ Yorum Gönder