+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik

  Reklam
  Sual: Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah. Bir konu için danışacağım, malumunuz erkeklerde namaz için dizkapağı-göbek şartı var. Bu kuralı hayatta yıkacak değilim, bid'at insanı hiç değilim. Sadece aklıma takıldı, bildiğiniz gibi hissedilen 45 derece bugünlerde. Ve ben biraz şişman biriyim ve de aşırı tüylüyüm. Bu konularda bir şey yapamıyorum ve pantolon giydiğim zaman son terece terliyor, kötü kokuyorum. Genelde insanları rahatsız ettiğimi düşünüyorum o yüzden çeşit çeşit alkolsüz deodorant ile maskelemekten başka elimden bir şey gelmiyor. Sorum ise şu, dizkapağının 5 cm yukarısında bir şort giysem günlük olarak ve namaz anında bir camii bulup abdest sırasında geri kalan bölümü bandajlarla sararak kapatsam, namazım kabul olur mu? Neticede gerekli bölümü kapatmış ve yeterince dikkat çekmemiş olurum. Ne düşünüyorsunuz, hanefi mezhebindenim. istanbul'da yaşıyorum. şimdiden Allah razı olsun. ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Erkekler İçin Diz Kapağı Formülü Uygulanabilirlik


  Reklam  Cevap: Aleykum selam kardeşim. Durum izah ettiğin gibidir. Erkekte diz ile göbek arasının açık olmaması gerekir. Namaz kılacağın zaman açılan veya açık olan yerleri herhangi bir şeyle örtsen yeterli olur.

+ Yorum Gönder