+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazda kelimelerin telaffuzu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazda kelimelerin telaffuzu

  Reklam
  Sual: Merhaba.
  1. Namazda sure okurken bir kelimeyi söyleyemezsek mesela kureyş suresinde rihleteşşitaği (okuduğum gibi yazdım) bu kelimeyi söylerken bazen takılıyorum vesvesesi olan bir insanım tam söyleyemedim diyorum sıkıntı yaşıyorum. Kelimeyi bir kaç kere baştan almak namazı bozar mı?
  2. Yanlışlık yada unutkanlık olursa sureyi baştan alabilir miyiz?
  3. Namaz içinde hata yaptım veya kaç rekat kıldığımı hatırlamıyorum selam verdikten sonra tekrar kılmak için mesela öğle namazı farzı ise tekrar aynı niyeti edebiliyor muyum?
  4. İki günde bir sıklıkla veya hergün özellikle yatsı namazına abdest aldıktan sonra isteğim dışında karın ağrısı olmaksızın yellenme isteği de yok baloncuk gibi hissettiğim ama koku yok ses yok ama kıpırdanmayı hissediyorum arka tarafımızdan hava çıkabilir mi? vesvesem de var ama bariz hissediyorum. Cemaatla farz namazını terk etmek zorunda kalıyorum teravihleri kaçırıyorum abdesti bozar mı? Özellikle namaza başladıktan sonra oluyo.
  5.Yellenme konusunda da her abdest aldıktan sonra yellenme isteği geliyor çoğu zaman lavabo ihtiyacımı karşıladığım halde bunun mantıklı açıklaması var mı? ayaklarıma soğuk su değdiğinden olsa desem abdestin ortasında başlıyo karın ağrısı. ? 2. mum
  Administrator

  Cevap: Namazda kelimelerin telaffuzu


  Reklam  Cevap: 1. Namazda kıraat tekrarı namazı bozmaz.
  2. Namazda süreyi baştan alıp okuyabilirsiniz.
  3. Eksik kılınan rekat tamamlanmalı ve sehiv secdesine gidilmelidir. Yeniden namaz kılmaya gerek yoktur.
  4. Koku hissi olmadığı sürece gaz çıkmasına aldırmayın.
  5. Bu şeytan aldatmacasıdır, şeytan seni namazdan soğutmak istiyor, aldırma şeytandan Allaha sığın .

+ Yorum Gönder