+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Hacet namazı diyanet işleri başkanlığı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hacet namazı diyanet işleri başkanlığı

  Reklam

 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: Hacet namazı diyanet işleri başkanlığı


  Reklam  Cevap: Hacet namazı diyanet işleri başkanlığı


  İnsanlar hayatları boyunca birçok şeye ihtiyaç duyarlar, birçok şeye kavuşmayı arzu ederler. Bunlar doğaldır. Dünyalık veya âhiretlik bir isteği ve dileği bulunan, bir şeye ihtiyaç duyan kimse ihtiyaçlarını karşılamak veya arzularına ulaşmak için öncelikle onlara götürecek sebeplere tutunmalı, ayrıca bunların gerçekleşmesi için Allah'tan yardım istemelidir. Peygamberimiz bu hususta şöyle buyurmuştur:
  "Kimin Allah'tan veya insanlardan bir dileği varsa, şartlarına uygun güzel bir abdest alsın, sonra Allah'ı övgüleyip senâ etsin, Allah resulüne salât ve selâm getirsin. Daha sonra şöyle desin:
  Lâ ilâhe illallâhü'l-halîmü'l-kerîm. Sübhânallâhi Rabbi'l-arşi'l-azîm. Elhamdü lillâhi rabbi`l âlemîn; Es'elüke mücîbâti rahmetike ve azâime mağfiretik; ve'l-ismete min külli zenbin ve'l-ganîmete min külli birrin ve's-selâmete min külli ism. Lâ teda' lî zenben illâ gaferteh; ve lâ hemmen illâ ferrecteh; velâ hâceten hiye leke rıdan illâ kadaytehâ. Yâ Erhame'r-râhimîn!" (Tirmizî, "Salât", 140, 348).
  Hâcet namazı dört veya on iki rek`at olarak kılınır. Dört rek`at olarak kılındığı takdirde birinci rek`atında Fâtiha'dan sonra üç Âyetü'l-kürsî, diğer üç rek`atında ise Fâtiha'dan sonra birer kere İhlâs, Felâk ve Nâs sûreleri okunur. Namazdan sonra hadiste bildirilen hâcet duasını okur ve isteğini Cenâb-ı Rabbi'l-âlemîn'e iletir.
  "Hak tecellî eyleyince her işi âsân ederHalk eder esbâbını bir lahzada ihsân eder


+ Yorum Gönder
hacet namazı nasıl kılınır diyanet,  hacet namazı duası diyanet,  hacet namazı diyanet,  hacet duası diyanet,  hacet namazı nasıl kılınır diyanet işleri,  diyanet işleri başkanlığı hacet namazı nasıl kılınır,  hacet namazı ve duası diyanet