Konusunu Oylayın.: Kaza namazı olan biri her türlü nafileyi kılabilir mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kaza namazı olan biri her türlü nafileyi kılabilir mi?
 1. 09.Nisan.2013, 19:16
  1
  Misafir

  Kaza namazı olan biri her türlü nafileyi kılabilir mi?


  Kaza namazı olan biri her türlü nafileyi kılabilir mi? Mumsema kaza namazlari olan duha namazi, Teheccüd namazi, hacet namazi, istihare namazi, sükür secdesi... bu namazlarin hepsini kilabilirmi?


 2. 09.Nisan.2013, 19:16
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  kaza namazlari olan duha namazi, Teheccüd namazi, hacet namazi, istihare namazi, sükür secdesi... bu namazlarin hepsini kilabilirmi?

 3. 20.Nisan.2013, 14:57
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,115
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Kaza namazı olan biri her türlü nafileyi kılabilir mi?
  Kazaya kalmış namazların kazası ile meşgul olmak, nafile namaz kılmaktan önemli ve önceliklidir. Ancak vakit namazları ile birlikte kılınan düzenli nafileler (revatip sünnetler) ve teravih namazı imkânlar ölçüsünde kılınmalıdır. Hz. Peygamber bir hadislerinde, "Kulun kıyamet günü ilk hesaba çekileceği konu, farz namazlardır. Eğer bu tamamsa işi kolaylaşmıştır. Aksi halde, "bakın bakalım, nafileden, bir şeyi var mı?" denir. Nafile ile farz eksikleri tamamlanır.." buyurmuştur (Tirmzî, “Salât”,188; İbn Mâce, “İkame”, 202). 4. 20.Nisan.2013, 14:57
  2
  Devamlı Üye  Kazaya kalmış namazların kazası ile meşgul olmak, nafile namaz kılmaktan önemli ve önceliklidir. Ancak vakit namazları ile birlikte kılınan düzenli nafileler (revatip sünnetler) ve teravih namazı imkânlar ölçüsünde kılınmalıdır. Hz. Peygamber bir hadislerinde, "Kulun kıyamet günü ilk hesaba çekileceği konu, farz namazlardır. Eğer bu tamamsa işi kolaylaşmıştır. Aksi halde, "bakın bakalım, nafileden, bir şeyi var mı?" denir. Nafile ile farz eksikleri tamamlanır.." buyurmuştur (Tirmzî, “Salât”,188; İbn Mâce, “İkame”, 202).

+ Yorum Gönder