Konusunu Oylayın.: Cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi
Cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir?
 1. 05.Nisan.2013, 02:12
  1
  Misafir

  Cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir?


  Cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir? Mumsema cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir


 2. 05.Nisan.2013, 02:12
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir

 3. 14.Mayıs.2018, 12:15
  2
  Tohat
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 24.Eylül.2014
  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 38
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Cuma namazının toplumsal birlik ve kaynaşma açısından önemi nedir?
  Dinimiz açısından büyük öneme sahip olan cuma günü Müslümanların bayramıdır. Cuma günlerinde Müslüman erkekler cuma namazını kılmakla mükelleftirler. Ahiretimiz için büyük faziletler barındırmasının yanında dünya hayatımızı da şekillendirmesi açısından önemlidir. İnsanların aynı yerde toplanması, selamlaşması, birbirlerini tanımaları, tanışmaları, birbirlerinden haberdar olmalarını sağlar. İmamın vermiş olduğu vaazlar sayesinde yardımlaşmalar gerçekleşmekte, İnsanlar ve çevremizle alakalı olarak farkındalığımızı artırmaktadır.


 4. 14.Mayıs.2018, 12:15
  2
  Tohat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetici  Dinimiz açısından büyük öneme sahip olan cuma günü Müslümanların bayramıdır. Cuma günlerinde Müslüman erkekler cuma namazını kılmakla mükelleftirler. Ahiretimiz için büyük faziletler barındırmasının yanında dünya hayatımızı da şekillendirmesi açısından önemlidir. İnsanların aynı yerde toplanması, selamlaşması, birbirlerini tanımaları, tanışmaları, birbirlerinden haberdar olmalarını sağlar. İmamın vermiş olduğu vaazlar sayesinde yardımlaşmalar gerçekleşmekte, İnsanlar ve çevremizle alakalı olarak farkındalığımızı artırmaktadır.
+ Yorum Gönder