+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz kılarken ağlamak günah mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz kılarken ağlamak günah mı

  Reklam

 2. Snowdrop
  Elhamdülillah

  Cevap: Namaz kılarken ağlamak günah mı


  Reklam  Cevap: Namazda dünyevi bir şey için sessiz ağlamak –mekruh olmakla beraber- namazı bozmaz. Ancak Dünyaya ait bir işi hatırlayarak sesli ağlamak veya ağrı veya sızıdan dolayı ve bezginlikle, ah of deyip inlemek namazı bozar ancak abdesti bozmaz.

  Yine çekmekte olduğu bir ağrının sonucu olarak, ihtiyarsız olarak çıkardığı seslerden ötürü de namazı bozulmaz. Fakat dünyevi musibetler veya şahsi hastalıktan ötürü sesli ağlamak, ah ve off gibi şeyler söylemek, Hanefî ve Şafii mezhebine göre namazı bozar(Krş. Zuhaylî, el-Fıkhu’l-İslamî, 2/7-10).

  Ağlamak, cennet ve cehennemi hatırlamak sebebiyle meydana gelmişse huşû'dan ileri geldiği için namazı bozmaz. Hadîs-i şerîfte: "Cenâb-ı Hakk'a, ağlıyarak itâat eden, gülerek cennete dahil olur ve gülerek günah işleyen, ağlayarak cehenneme girer" buyurulmuştur.

 3. @hmet
  Üye
  namaz kılarken ağlamak, günah değildir.
  Allah için ağlamak en büyük sevaplardandır, affedilmeye sebeptir.

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Dünyevi şeyler için ağlamayın namazda , gözyaşınız Allah için olsun

+ Yorum Gönder
namazda aglamak gunahmi,  namaz kılarken ağlamak günah mı,  namaz kılarken ağlamak,  namazda ağlamak günah mı,  namaz kilarken aglamak günah mı,  namaz ustunde aglamak gunah mi,  namaz kilarken aglamak gunahmi