+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Kursta Hocamız Pamuk Takılmadan Namaz Kılınıcağını Söylüyor. Sağlığımıza Zarar Verdiğinden Akıntının Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kursta Hocamız Pamuk Takılmadan Namaz Kılınıcağını Söylüyor. Sağlığımıza Zarar Verdiğinden Akıntının

  Reklam
  Sual: Kursta hocamız pamuk takılmadan namaz kılınıcağını söylüyor. Sağlığımıza zarar verdiğinden akıntının çamaşırımıza deyse de abdest olur diyor. Eğer bu akıntı normal akıntı ise pamuk kullanmaya gerek olmadığını fakat hastalık akıntısı ise pamuk kullanmak gerektiğini söylüyor. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Kursta Hocamız Pamuk Takılmadan Namaz Kılınıcağını Söylüyor. Sağlığımıza Zarar Verdiğinden Ak


  Reklam  Cevap: Kadınların abdestlerinin bozulmayıp namazlarının sahih olabilmesi için pamuk kullanmaları şart değildir. Böyle bir şeye ihtiyaç duymayan bir kadının bunu kullanma zorunluğu yoktur. Akıntı olmadığından emin ise onsuz da namaz olur. Zaten ihtiyaç dışında pamuğun kullanılması da doğru değildir.

  Tüm fıkıh kitaplarında yazılıdır ki, önden veya arkadan kan, meni, sidik, dışkı gibi bir necasetin veya herhangi bir sıvının çıkması abdesti bozmaktadır.

  Evet, kadınların günlük akıntıları da necistir ve abdesti bozar. Kişi pamuk gibi bir şeyle bu akıntıyı önleyebiliyorsa, özür sahibi olmaz. Fakat akıntı önlenemiyorsa, bu durumda kişi özür sahibi olarak hareket eder.

  Selam Ve Dua ile

 3. Misafir
  Allah razı olsun gerçekten çok aydınlandım. İçim rahatladı.

+ Yorum Gönder