+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Şükür namazı resimli anlatım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şükür namazı resimli anlatım

  Reklam
  Sual: Şükür namazı resimli anlatıma ihtiyacım var bana Şükür namazı hakkında video paylaşabilir misiniz ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: şükür namazı resimli anlatım


  Reklam  Cevap:
  Şükür Namazı

  Insaniz, kuluz. Zaman zaman gerceklesmesini istedigimiz bir sürü dileklerimiz vardir. Bu dileklerimizin bazilari bir kac dakika icerisinde veya yillarca sonra gerceklesmektedir. Hic bikmadan Yaradan’a günlerce, aylarca, yillarca dua ederiz kabul olmasini dileriz. Gerceklesen dileklerimizin gerceklesme zamani ne kadar uzunsa sevincimizde, mutlulugumuz da o kadar büyüktür. Insaniz, beklemedigimiz anda birisinden bir hediye alsak o kisiye tesekkür üzerine tesekkür ederiz.
  Peki, insanlara minnettarligimizi göstermeyi iyi biliriz, neden asil verene sükretmeyiz? (Sükür; Rahman’a verdiklerinden dolayi tesekkür.) Sükretmenin tek yolu sükür namazi degil, oruc tutmak, sadaka vermek, namaz kilmak, Allah’i zikir etmek gibi..
  Allah yolunda, Allah rizasi icin kilinan iki rekat sükür namazinin verdigi tat, diledigimizin gerceklesmesi kadar huzur ve mutluluk vericidir.
  “Allah’im ben istedim sen verdin, hamd olsun.”
  Iki rekat sükür namazi yeri gelir bir baska muradimizin gerceklesmesine kapi aralar, yeri gelir bin türlü belayi basimizdan def eder, yeri gelir yeni kurulan yuvadan seytani uzaklastirir.

  Kılınışı:

  1. Rekat
  ■Niyet (Niyet ettim Allah rizasi icin sükür namazi kilmaya)
  ■Tekbir (Allahu Ekber)
  ■Sübhaneke, Euzu Besmele, Fatiha- Zammi Sure
  ■Ruku (Sübhanerabbiyelazim)
  ■Secde (Sübhanerabbiyelala)

  2. Rekat
  ■Besmele, Fatiha Suresi, Zammi Sure
  ■Ruku
  ■Secde
  ■Tahiyyat, Salli + Barik, Rabbena
  ■Saga ve sola selam

+ Yorum Gönder
şükür namazı nasıl kılınır resimli anlatım,  şükür namazı,  şükür namazı nasıl kılınır,  şükür namazı nasıl kılınır resimli,  şükür namazı kılınışı,  şükür namazı resimli anlatım,  sukur namazi