+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Cünüp iken namaz kılınır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Cünüp iken akraba evinde gusul alamamak

  Reklam
  Cevap: Cünüp iken akraba evinde gusul alamamak ile ilgili yazı Yudumla.com
  hocam diyelim ki 5 vakit namaz kıliyoruz ve akrabamıza gittik gece orda cunup olduk dogal olarak ben utanarak orada gusul alamam.Aksam eve donene kadar namazda kilamadim ne yapmam lazim ? kaza etsem olur mu? Bide diyelim banyo edebilirim ama ic camasirim yok onlari tekrar giyebilirmiyim ?? Simdiden teşekkurler.

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cünüp kalmak haramdır. Misafirlikte zor olabilir ama yinede yıkanmak zorundasın. Bu kılmadığın namazlarını kaza etmelisin. Meni ile kirlenen çamaşarını kirlenen yeri yıkaman yeterlidir.

 3. Misafir
  Selamun Aleykum hocam. Bildiğiniz gibi ramazandayız ve ben bu gece ihtilam oldum ve de bugün cuma. Gusül abdesti almaya fırsatım yok akşama kadar. Internetten araştırdığımda gualetmemin farz olmadığını öğrendim ama cumaya gidip namaz kılabilir miyim bilmiyorum bu konuda yardımcı olur musunuz?

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Eğer yıkanmaya imkanın yoksa o zaman namaz teyemmüm al ve cumaya da git namazını kıl.

 5. Misafir
  Cunublu iken namaz kıldım ama cemaatteydim vakit azdi abdest aldim cemmatin hocasi cagirdi ve ben mecburen kilmaya basladim gunahi nedir

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu durum bir mecburiyet değildir. Sana Allah yasaklamışken birisinin çağırması ile bu caiz olmaz. Günah işlemişsin tövbe et ve bunu asla tekrar etme.

 7. Misafir
  S.a sabah kalktigimda cünüptüm ve sol elim alcida olduğu için gusül alamadim ve alamadigim için bugün cuma namazina gitsem günah olurmu

 8. klav
  Üye
  Elinin alçıda olması gusle engel değildir. Alçıda olmayan yerleri yıkarsın. Alçılı kısmada elini sürüp mesh edersin. Bu kadar basit. Elbette cuma namazına gitmek zorundasın.

 9. Misafir
  Ben ruyalandim hastanede yatıyorum gözümde enfeksiyon var düş almam yasak namaz kılmanın için ne yapmakiyim

 10. arifselim
  Yönetici
  Gözlerini ıslatmadan yıkanabilirsin ve daha sonra yıkamadığın o yerleri elinle mesh edersin. Suyun bulaşma tehlikesi varsa etrafını yıkmana gerek yoktur ve daha sonra o bölgenin tamamını elinle mesh edersin.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
cünüp iken namaz kılınır mı,  cenabetken namaz kilinirmi,  cenabetken namaz kılınır mı,  cenabet namaz kilinirmi,  cunupken namaz kilinirmi,  cünüp iken namaz kılmak,  cenabetken namaz kılmak