+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz kılmamanın cezası ile ilgili hadisler ve ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Namaz kılmamanın cezası ile ilgili hadisler ve ayetler

  Reklam
  Yorum: Namaz kılmamanın cezası ile ilgili hadisler ve ayetler isimli konu Mumsema.com
  İlk sual namaz olacak. O sualden kaldığın zaman Diğer suallere geçmeden cehennem çukuruna atilacaksin. Cezası yok diyen inkardadir zaten.

 2. Misafir

  Yorum: Namaz kılmamanın cezası ile ilgili hadisler ve ayetler


  Reklam  Öldürmek sözü, kesin namaz kilmiyacagina emin olup, ve bu namazsizlığı topluma yayılıp , ha bu kılmiyor bende kilmiyim, denilmesin örnek olmasın diyedir. Bunu böyle algilayin

 3. Misafir
  Kuranda ''namaz kılmayanı öldürün'' gibi bir hüküm yok ise kimse çıkıpta şu mezhebe göre öldürülür bu mezhebe göre dövülür diyemez. Hüküm koyan rabb olarak mezhepleri seçmeyin. Rabbininz Allah ise kuran'a uyun.

 4. Misafir
  sevgili büşra. Millete ''cahil cahil konuşmayın'' diyorsun ama Allah'ın hükmüne ortak koşup şirk günahına düşüyorsun. Eğer kuranda ''namaz kılmayanı öldürün'' yazmıyor ise hiç bir alim, mezhep veya hadis, namaz kılmayanı öldürün diyemez. Peygamber sözü olduğu iddia ediliyorsa hadis kitabına sonradan fitne amacıyla eklenmiş demektir. Peygamber kavmine kuran ile öğüt verdi. Kaf45.Ayet:''Sen, onlara karşı (baskıcı) bir zorba değilsin. O hâlde sen, benim uyarımdan korkan (iman etmiş) kimselere Kur’an ile öğüt ver.'' Ayette görüldüğü gibi peygamber kimseye baskı yapmıyor. Kuranda yazanları hatırlatıyor. Ayrıca hz. Muhammed (s.a.v) de kuran'a uydu. Maide48.Ayet:''..Artık, Allah'ın indirdiği (ayetler) ile aralarında hükmet. Sana gelen haktan (kurandan) ayrılıp onların arzularına uyma.''

  Namaz kılanlar, ahirette amellerin teraziye konulacağını ve sevabının hafif gelerek cehenneme gidebeleceğini düşünerek ibadetlerini yapar. Kılmayanda bunu göze almış ve cehenneme gitmekten korkmuyor demektir. Yani ibadetler kişinin vijdanında kabul ederek, kendi isteğiyle, aşkla, şevk ile yapılması gerekir.

  (kazimtu)

 5. Misafir
  Vallahi hesap günü şahidim burada yazanlara. Barış dini olan islamı, kafiri dahi anlaşma varsa arada ve canına kestedmediği müddetce öldürün demeyen kitabımızı parça parça edip başındaki ve sonundaki ayetten kopartıp tek başına hüküm vermenize, ki, vay o ayetleri parça parça edenlerin haline, vay o elleriyle yazıpta buda allahtandır diyenlerin haline.) Şahidim hem bunları savunup hem ataistlerle aynı apartmanlarda oturup bu uydurdukları hükümleri uygulamayanlara. Şahidim rabbim bunca yıldır bu hükümlerle katledilen mazlumları katledenlere verilen bu desteğe. Şahidim rabbim ayetlerle çelişen bunca kelimeleri Alemlere Rahmet olarak gönderdim dediğin o güzel peygambere atfetmelerine. Şahidim Rabbim yıllardır dünyanın çeşitli yerlerinde kafirlerce katledilen bunca müslüman kardeşimiz varken o kafirlere karşı tek vücut olmayı engelleyen bu mezheplerin peşi sıra gidipte kafiri bırakıp birbirine düşenlere. Şahidim Rabbim o öyle demiş bu böyle demiş deyip Kitabından Furkandan habersiz kitabındaki dini yaşamayıp onun bunun dediğiyle din yaşayanlara. Şahidim Rabbim Atalarını ne yol üzere buldularsa onların izinden gidip, Ataları düşünmemiş akıl edememiş bile olsa kendilerininde hiç akıllarına müracat etmeyip taklitcilik yapanlara. Şahidim Rabbim cennet ve cehennem kendi ellerindeymiş gibi sanki Hüküm Sende değilde kendi ellerindeymiş gibi kendilerine Senin Selamınla gelenlere Belki onlardan daha içtenlikle LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDERRESULULLAH deyip Seni birlemesine Peygamberimizi Resulün olarak söylemesine rağmen sanki kalplerin özünü bilen kendileriymiş gibi din kardeşini tekfir edip kanını, canını, malını, ırzını kendilerine helal sayarak katledenlere. Ben mezheplerin her söylediği doğru değil o yüzden hak diyemem, Allah adına hak olduğunu idda edip savunduğumuz her şeyde sorumluluğumuz var dediğimde bana mezhepsiz diyorlar. Bende Elhamdülillah diyorum şahit oldunuz kendinizin ne yol üzere olduğunuza ve benimde o yol üzere olmadığıma diyorum. Hiç şüphe yokki sende şahidsin Rabbim. Şahit Olarak Allah yeter.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
namaz kılmamanın cezası,  namaz kilmayanin cezasi,  namaz ile ilgili hadisler,  namaz kılmayanın hükmü,  namaz kılmayanların cezası,  namaz hadisleri,  namaz kılmamanın günahı