+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazı acele acele kılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazı acele acele kılmak

  Reklam
  Sual: namazı acele acele kılmak , duaları da acele okuyarak, namazı kılmanın günahı varmıdır. yoksa ağır ağır mı kılmalıyız? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: namazı acele acele kılmak..


  Reklam  Cevap: Namazı tavuğun buğday yediği gibi kılmamak lazım...Ayrıca kişi namaz kılarken rabbinin huzuruna geçiyor.Yani namazı ağır ağır kılmak lazım.

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  En büyük hırsızlık namazdan çalmaktır.

  Ebu Hüreyre -radıyallahü anh- 'den rivayet edildiğine göre;
  Bir adam mescide gelip rükû ve secdelerinde tadil-i erkana riayet etmeden bir namaz kıldı. Nebi -sallallahü aleyhi ve sellem- de onu gözetliyordu. Adam namazını bitirip geldi, selam verdi ve Rasulullah -sallallahü aleyhi ve sellem- :
  "Git tekrar kıl, çünkü sen namaz kılmadın." buyurdu.
  Adam gidip tekrar kıldı. Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- tadil-i erkana riayet edinceye kadar, onu üç defa geri çevirdi.
  Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- , bu adama sonunda şöyle demiştir:
  "-Namazı kalktığın zaman, güzelce abdest al, sonra kıbleye ve tekbir al, sonra Kur'an'dan bildiğin sonra kolayına gelen bir yeri oku, sonra rükû et ve organların yatışıncaya kadar rükûda kal, sonra başını kaldırarak iyice doğrul! sonra secdeye git ve organların yatışıncaya kadar secde halinde kal, sonra başını kaldır ve organların yatışıncaya kadar otur! sonra tekrar secdeye git ve organların yatışıncaya kadar secde hakinde kal, sonra bütün namazlarda aynen yap." (Müslim, Salat, 45)
+ Yorum Gönder