+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Kaza namazı olanın sünnet namazları kılması hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kaza namazı olanın sünnet namazları kılması hakkında

  Reklam
  Sual: Sunnetler farzi tamamlar derken yanİ farz da eksik bİŞey warsa tamamlar yanİ sunnet kildik kazasi olan farzi kilmayalim neolsa sunnet tamamlio demek kesinlikle yanlis olmazmi ? Bunu iyice acin konuyu millet daha iyi anlasin adam 5 wakit sunnet kilio kazasi oldugu halde sanioki sunnet kiliom farz kazasi kilmayim ne olsa sunnet tamamliyomus farzi ahirette farz namazi sorulcak adam kazasi wardi kilmadi ama sunnet kilmis farz yerine gecer sunnet sanacak hayir farzda eksiklik warsa sunnet farzi tamamlar farz yerine gecmez deseniz daha uygun olur yani adam sunnet kildi arkasinan farz kildi farzi kilarken 2 rekatta deil 1 rekatta oturdu sonra unuttu sevh secdesi yapmadi eee ne olcak sunnet tamamlicak ins farzi farz namazi yerine gecmicek bunu iyi anlatin lutfen anlamayanlar war ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Kaza namazı olanın sünnet namazları kılması hakkında


  Reklam  Cevap: Mümkün olduğu kadar kaza varsa kaza ile beraber sünneti de kılmak gerekir. Ancak Şafiiye göre kaza borcu olan sünnet kılamaz.

+ Yorum Gönder