+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz abdesti hakkındaki sorumu cevaplarmısınız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz abdesti hakkındaki sorumu cevaplarmısınız?

  Reklam
  Sual: selamün aleyküm ben gusül abdestinde ve namaz abdestinde çok vesveselenen biriydim daha önceden fakat çok şükür kurtuldum (kurtulmuştum). ne zamandır şu vesveseden kurtulamıyorum namaz abdesti alırken burnumun tekunda sinüzütten tarafından suyu çekiyorum diğerine çekmiyormuşum gibi geliyor. diğerinden su girmese( gerçekten ) abdestim kabul olurmu? ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: namaz abdesti hakkındaki sorumu cevaplarmısınız?


  Reklam  Cevap:
  selamün aleyküm ben gusül abdestinde ve namaz abdestinde çok vesveselenen biriydim daha önceden fakat çok şükür kurtuldum (kurtulmuştum). ne zamandır şu vesveseden kurtulamıyorum namaz abdesti alırken burnumun tekunda sinüzütten tarafından suyu çekiyorum diğerine çekmiyormuşum gibi geliyor. diğerinden su girmese( gerçekten ) abdestim kabul olurmu?
  ve aleykumusselam ve rahmetullah,

  kardesim namaz abdesti alirken zaten burnu yikamak sünnettir..
  kendinize eziyet etmeyin.. kabul olur..


 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Abdestin rükünleri, yani, farzları dörttür:1. Yüzü bir kere yıkamak...2. Elleri dirseklerle beraber bir defa yıkamak...3. Başın dörtte birini bir kere meshetmek...4. Ayakları iki topuklarıyla beraber bir defa yıkamak...Yukarıda saydığımız abdest uzuvlarından kol, yüz ve ayakları en az birer kere yıkamak farzdır. Yıkama işini üçe çıkarmakla farzın yanında sünnet de îfa edilmiş olur.

  Burnunuza su çekmeseniz bile olur. Ancak sünnet sevabından mahrum kalırsınız. Böyle şeylere takılmayın. Şeytanı sevindirmeyin. Selametle.


+ Yorum Gönder