+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz kılarken neden insanın zihninden türlü türlü düşünceler geçer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz kılarken neden insanın zihninden türlü türlü düşünceler geçer?

  Reklam
  Sual: namaza başladıktan sonra insanın aklı karışıyor bir süre sonra..aklından çeşitli düşünceler neden seyreder..yapılacak işler .alınacak şey, gidilecek yer , günlük işler film gibi seyreder akla girer . ne kadar adapte olunmak istensede namaza pek kurtulamayız... acaba namazla birlikte insan aklına şeytan mı girip kafayı karıştırır... ? 2. MaxiMilyan
  SÜPER EDİTÖR

  Cevap: namaz kılarken neden insanın zihninden türlü türlü düşünceler geçer?


  Reklam  Cevap: insanın namazdayken aklına gelen şeyler genelde çok ilgilendiği durumlar hallerdir.. Doğrusunu söylemek gerekirse.. Allah'ın huzurunda bulunan bir insan aklına dünyevi, ve beşeri varlıklar geldiğinde aklına gelen dünyevi ve beşeri varlıklara çok önem verdiğine bir delalettir.. Bu durumdan yararlanmakta olan şeytan da durmadan Namazda Allah'ın huzurundayken size bu tür değişik düşünceleri getirir ves vese verir. insan rahat namaz kılması için tamamen davasında samimi olmalı Allah için yaşamalı Allah için vermeli. Dünua sevgisi mal sevgisi gibi vb. düşünceleri namazda aklına gelmemesi için Allah'ı daha çok düşünmeli Ahirete daha çok önem verip ölümlü olan bu dünyanın bir gün sona ereceğini bilmedir ki. ozaman Allah c.c. karşısında durduğunda aklında Allah'tan başka bişe olmaz..

 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Namaza başlamadan önce bir Nas Suresini oku sonra 3 kere istiğfar söyleyerek Namaza başla. Namazda kendini Rabbinin huzurunda hesap verir gibi gör ve ahireti düşün, çünkü Namazda ahireti düşünmek insanı şaşırtmaz ancak dünya işlerini düşünmek şeytana fırsat verir böylece örneğin hangi rekatda olduğunu şaşırır insan.

 4. kaos-duzen
  Üye
  hangi rekatta olduğumu ben de çok şaşırıyorum,ne kadar düşünsem de tam hatırlayamıyrum,ben de aklıma gelen rekattan devam ediyorum,namazımda sorun olur mu?

 5. fanihayat
  Emekli
  Namazda şaşırdığınız zaman sehiv secdesi vardır onu yapabilirsiniz ama örneğin vesveseden dolayı her zaman olursa birşey gerekmez kuvvetli zannınıza göre devam edebilirsiniz ayrıca Sorularla İslamiyet sitesinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 6. kaos-duzen
  Üye
  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder
namaz kilarken ne dusunulmeli,  namazda neden aklınızdan bir şeyler gecer,  namaz kilarken rahmet melyi nie gelir