+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Anneme sinirlendim ve namazı terkettim ne yapmalıyım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Anneme sinirlendim ve namazı terkettim ne yapmalıyım ?

  Reklam
  Sual: merhaba, ben on altı yaşındayım beş vakit namazımı eksiksiz kılıyordum her gün kuran okyordum fakat her gün annem ister odamın dağınıklığından olsun ister başka bir nedenden olsun '' birde namaz kılıyorsun yaptığın şeylere bak '' veya sahte müslüman'' gibi ifadeler kullanıyordu bende artık bıktım sinirlendim ve odamdaki kuran-ı kerimleri bütün dini kitabları kaldırdım ve başka odaya koydum ve de kendi kendime bundan sonra ne vakit namazlarını ne cuma namazını ne de bayram namazlarını kımayacam dedim, kendime ait takke sarık v.s herşeyi dolaba kaldırdım ama içim biraz huzursuz oldu ne yapmalyım ? ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: anneme sinirlendim ve namazı terkettim ne yapmalıyım ?


  Reklam  Cevap:
  merhaba, ben on altı yaşındayım beş vakit namazımı eksiksiz kılıyordum her gün kuran okyordum fakat her gün annem ister odamın dağınıklığından olsun ister başka bir nedenden olsun '' birde namaz kılıyorsun yaptığın şeylere bak '' veya sahte müslüman'' gibi ifadeler kullanıyordu bende artık bıktım sinirlendim ve odamdaki kuran-ı kerimleri bütün dini kitabları kaldırdım ve başka odaya koydum ve de kendi kendime bundan sonra ne vakit namazlarını ne cuma namazını ne de bayram namazlarını kımayacam dedim, kendime ait takke sarık v.s herşeyi dolaba kaldırdım ama içim biraz huzursuz oldu ne yapmalyım ?

  merhaba kardesim,

  anne ve babaniza sinirlendiniz diye Rabbinizin size emrettigi farz kildigi birseyi terketme hakkini nerden buluyorsunuz?
  tamam anneniz hoslanmadiginiz sözler sarfetmis olabilir, bilerek veya bilmeyerek üzecek hareketlerde bulunuyordur, kendinizi ama bu huzur dolu dünyadan mahrum etmeniz gercekden akilli bir davranis degil..
  herkes kendi ibadetinden sorumlu, herkesin kitabi ayri tutuluyor, Allahin huzuruna ciktiginizda "ya ben suna kizdigim ici sana itaat etmedim, kulluk vazifemi yerine getirmedim" diyemezsiniz..

  evet gercekden rahatsiz edici cümleler kuruyormus anneniz ama bunun farkinda bile degildir belki, tatli bir dille tekrar onunla kalp kirmadan konusmaya calisin ve tövbe edin ve hic bir vakit namazinizi kacirmayin kardesim.. kendinize yapabileceginiz en kötü sey olur, cünkü burasi rahatlik dünyasi degil imtihan dünyasidir.. buda sizin imtihaniniz olmus..

  hayirli cumalar..
  dua ile..


+ Yorum Gönder