+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Diyanetin atadığı imamların arkasında namaz kılınması caiz değildir deniliyor. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Diyanetin atadığı imamların arkasında namaz kılınması caiz değildir deniliyor.

  Reklam
  Sual: Diyanetin atadığı imamların arkasında namaz kılınması caiz değildir deniliyor. Ve farklı oluşumlar oluşturularak namaz kılan insanları duyuyoruz bu işin aslı astarı nedir ayetler ve hadisler ışığında açıklarsanız sevinirim. ALLAH razı olsun. Teşekkürler.

  Diyanetin atadığı imamların arkasında namaz kılınması caiz değildir deniliyor. Ve farklı oluşumlar oluşturularak namaz kılan insanları duyuyoruz bu işin aslı astarı nedir ayetler ve hadisler ışığında açıklarsanız sevinirim. ALLAH razı olsun. Teşekkürler.

  Öncelikle forumda arama yapamadım kusura bakmayın sorunun cevabı varsa hakkınızı helal edin.


  Ben bu soruyu farklı bir yere daha sordum ;
  "Bir müslümanın arkasından namazın kılınması neden caiz olmasın anlaşılır değildir. Bazı Harici zihniyetler kendinden olmayanlara kafir damgası vurmaktadır. Bu gibi zihniyetlere karşı duyarlı olmaktadır. Tarihte bu zihniyetler Hz. Ali'ye kafir diyecek kadar ileri gitmişlerdir."

  denildi. Fakat bana pek tatmin edici gelmedi.

  Verilen cevaplar için şimdiden teşekkürler. ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Diyanetin atadığı imamların arkasında namaz kılınması caiz değildir deniliyor.


  Reklam  Cevap: Diyanetin atadığı imamların arkasında namaz kılınması caizdir.

 3. islamyolu
  Emekli
  kardeşim imamın itikatı önemlidir. gidip sahabelere hakaret ediyorsa , veya kısaca bidat ehli ise kılınmaz. Diyanetin atadığı çok sağlam hocalarda var çok çürük hocalarda var.

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  caiz değildir ya da caizdir diye genel fetva verilemez.ama peygamberimiz iyi kötü her imamın arkasında namaz kılın,iyi kötü her komutanla harbe katılın demiştir.ben türkgiyedeki imamları çok eleştiriyorum.nedenine gelince ise imamlar farzı gayet düzgün kıldırıyor(gerçi farzı bile düzgün kıldırmayanda gördüm)sünneti ise hep hızlı kılıyorlar.bir aşır okuyor müezzin maşallah 2 ayeti 5 dakikada ama 4 rekat namazı 3 dakikada kılıyor.açıktan birşey okuduklarında yavaş gizli okunduğunda ise hızlı.mesela müezzin elhamdülillah komutu verirken bir uzatıyor ben 5 defa elhamdülillah derim o süre içerisinde.ama müezzin ne hikmetse bir elhamdülillah demesi 33 defa demesinin 4 te biri uzunluğunda.tüm imamlar selamı uzatıyor,tüm imamlar hutbeyi uzatıyor,tüm imamlar hutbede sesli amin dedirtiyor cemaate.daha neler neler....

+ Yorum Gönder