+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazdan sonra musafaha diyanetin fetvası nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazdan sonra musafaha diyanetin fetvası nedir

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: namazdan sonra musafaha diyanetin fetvası nedir


  Reklam  Cevap: Camide musafaha yapmak: Namazlardan sonra, namazın bir tetimmesi (tamamlayıcısı) olarak, herkesin herkesle musafaha etmesi bidattır. Musfaha aslında sevgi doğurucu bir sünnet olmakla beraber, namazlardan sonra, namazın bir parçası ve bütünleyicisi gibi icra edilmesi, ibadete bir katma anlamı taşıdığından bidat olmuş olur. (Çağdaş Meselelere Fetvalar-Faruk Beşer)

  Beş vakit namazdan, Cuma namazından ve Bayram namazlarından sonra (cami ve mescitlerin içerisinde) musafaha yapanlar görülüyor. Bu zamanlarda musafaha yapmak bidat ve kerahattır. Müslim şerhinde İmam Nevevi merhum ise şöyle zikrediyor: İkindi ve sabah namazından sonra musafaha yapmak aslı olmayan şeylerdendir. (İslama Sokulan Bidat ve Hurafeler-Mustafa Uysal)


+ Yorum Gönder
musafaha,  camide musafaha yapmak,  namazdan sonra musafaha yapmak,  namazdan sonra musafaha,  namazdan sonra musafaha yapmanın hükmü nedir,  camide müsafaha yapmak bidatmidir