+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur?

  Reklam
  Cevap: Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur? isimli konu Mumsema.com
  Ben bugün kuşluk namazını geçirdim kazası olur mu? ne zaman kılınır?birşey daha sorucam ben kuşluk namazını 12 rekat kılıyorum niyet ettim Allah rızası için 12 rekat kuşluk namazı kılmaya diyorum her iki rekatta selam veriyorum ve diğer rekatlarımda niyet etmiyorum ilk bir defa yapıyorum yoksa her iki rekatta niyet etmelimiyim sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur?


  Reklam  Kuşluk namazına duha namazı da denir. Kuşluk namazının kazası olmaz. Kuşluk namazının vakti güneş doğduktan 45 dakika sonra başlar, öğle namazına 45 dakika kalıncaya kadar devam eder. en az iki en fazla 8 rekat olarak kılınır.İki rekatta bir selam vermek daha faziletlidir. Her iki rekatta yeniden niyet etmelisin.

 3. Misafir
  Hem Kuşluk NAMAZI hem kaza NAMAZI diye niyet etmek yanlışmıdır

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Hem Kuşluk NAMAZI hem kaza NAMAZI
  Bir namazı iki ayrı niyetle kılamazsınız. Önce kaza namaz borcunuzu bitirin sonra duha namazı kılmaya başlayın.

 5. Misafir
  Benimde kafamı o karıştırdı ilk defa duydum böyle birşeyi

 6. Misafir
  Kaza namazlarını her zaman kılabilirsin ama nafile namazın kazası yoktur.kılabiliyorsan kazanı da kıl.ama nafile namazlarını da kıl. Borcu olan borcu bitinceye kadar et yemesinmi. güzel elbise giymesin mi . Lokantaya hiç gitnesin mi.kaza namazın olsa da nafile namazları da kıl.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
kuşluk namazı nasıl kılınır,  kuşluk namazi ne zaman kilinir,  kuşluk namazı,  duha namazı nasıl kılınır,  kuşluk namazı nezaman kılınır,  kusluk namazi nasil kilinir,  kuşluk namazı vakti