+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur?

  Reklam
  Cevap: Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur? isimli konu Mumsema.com
  Ben bugün kuşluk namazını geçirdim kazası olur mu? ne zaman kılınır?birşey daha sorucam ben kuşluk namazını 12 rekat kılıyorum niyet ettim Allah rızası için 12 rekat kuşluk namazı kılmaya diyorum her iki rekatta selam veriyorum ve diğer rekatlarımda niyet etmiyorum ilk bir defa yapıyorum yoksa her iki rekatta niyet etmelimiyim sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Kuşluk namazı ne zaman ve nasıl kılınır? Nasıl niyet edilir? Hangi sureler okunur?


  Reklam  Kuşluk namazına duha namazı da denir. Kuşluk namazının kazası olmaz. Kuşluk namazının vakti güneş doğduktan 45 dakika sonra başlar, öğle namazına 45 dakika kalıncaya kadar devam eder. en az iki en fazla 8 rekat olarak kılınır.İki rekatta bir selam vermek daha faziletlidir. Her iki rekatta yeniden niyet etmelisin.

 3. Misafir
  Hem Kuşluk NAMAZI hem kaza NAMAZI diye niyet etmek yanlışmıdır

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Hem Kuşluk NAMAZI hem kaza NAMAZI
  Bir namazı iki ayrı niyetle kılamazsınız. Önce kaza namaz borcunuzu bitirin sonra duha namazı kılmaya başlayın.

 5. Misafir
  Benimde kafamı o karıştırdı ilk defa duydum böyle birşeyi

 6. Misafir
  Kaza namazlarını her zaman kılabilirsin ama nafile namazın kazası yoktur.kılabiliyorsan kazanı da kıl.ama nafile namazlarını da kıl. Borcu olan borcu bitinceye kadar et yemesinmi. güzel elbise giymesin mi . Lokantaya hiç gitnesin mi.kaza namazın olsa da nafile namazları da kıl.

 7. Misafir
  Selamun aleykum benimcok namaz borcum var bu borclar bitmeden kusluk namazi kilmam mumkundiyilmi ve ben namaz borclarimi nasil kilabilirim misal sabah 4 rekat oglen 10 rekat gibimi kilincak

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Hanefi mezhebine göre sünnetler de kılınabilir. Ancak mutlaka bir plan dahilinde ve sürekli bir şekilde kaza namazları kılınmalıdır. Kaza namazlarında sadece farz olan rekatlar kaza edilir. Sünnetleri kaza edilmez. Mesela sabah namazının kazası sadece iki rekat ve öğle namazının kazasıda 4 rekat olarak kaza edilecek.

 9. Misafir
  Günlük beyaz akıntı namaza mani mi yani beyaz akıntı varsa abdest bozulur mu

 10. arifselim
  Yönetici
  Kadınlardaki beyaz akıntı hakkında ihtilaf olmuştur ve bu konuda ittifak edilmiş bir hüküm yoktur. Bir çok alim bu akıntıyı doğal bir akıntı gibi örneğin sümük gibi kabul ederler ve abdesti de bozmaz derler. En doğrusu sürekli beyaz akıntısı olan kadının her vakit için bir abdest almasıdır.

 11. Misafir
  Kuşluk namazını kılarken. 8 rekat kuşluk namazımı diye niyet etmek lazımdır.yoksa her iki rekatta birmi söylenir.

 12. Sabır
  Devamlı Üye
  Namazı iki iki kıldığına göre niyeti de iki rekata edeceksin.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu