+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz kılarken yatsı ezanı okunmaya başlandı namazım sahih midir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz kılarken yatsı ezanı okunmaya başlandı namazım sahih midir

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz kılarken yatsı ezanı okunmaya başlandı namazım sahih midir


  Reklam  Cevap: eğer zaman geçmiş ve siz namazı öyle kılmışsanız namazınız geçerlidir,yok eğer vakit dolmamışsa namazınız geçerli değildir.

  sizin bakmanız gereken il yada ilçenizin namaz vakit saatleridir. ezanlarımız bazen 2 yada 3 dk ara ile geç yada erken okunuyor olabilir.

 3. hasipusta
  Devamlı Üye
  sen henüz namaz in üstündeyken daha bitmirmeden okunduysa zarari yoktur cunku namaz vaktinde 2 3 daka oynama olur zatten... eyer safii mezhebindeysen zatten b soruyu sormana bile gerek yok cunku safii mezhebi aksam ezani okuduktan tam 1 saat sonra yatsi namazini kilabiliyor 1 saat sonra aksam namazini kilmaiyor zatten...ama hanefiy isende bir sorun yoktur dedigim gibi 2 3 dk oynama vardir ama icin rahat etmiyorsa süpe duyuyorsan namazi tekrar kil...eski kaldigim namaz ne olacak yani bosami gitti simdi o ? allah katinda hic bir sey bosa degildir kildigin o namazda nafilelere gecti

+ Yorum Gönder