Konusunu Oylayın.: Cuma namazının bilerek terk edilmesinin hükmü nedir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Cuma namazının bilerek terk edilmesinin hükmü nedir?
 1. 02.Ocak.2012, 21:34
  1
  Misafir

  Cuma namazının bilerek terk edilmesinin hükmü nedir?


  Cuma namazının bilerek terk edilmesinin hükmü nedir? Mumsema Cuma namazının bilerek terkedilmesinde ne gibi sonuçlar meydana gelmektedir kısaca bilgiler paylaşabilir misiniz ?


 2. 02.Ocak.2012, 21:34
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Cuma namazının bilerek terkedilmesinde ne gibi sonuçlar meydana gelmektedir kısaca bilgiler paylaşabilir misiniz ?

 3. 02.Ocak.2012, 22:08
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: Cuma namazının bilerek terk edilmesinin hükmü nedir?
  Özürsüz olarak Cuma namazını terk eden bir Müslüman büyük günah işlemiş olur. Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde, özürsüz olarak üç cumayı terk eden kimsenin kalbinin mühürleneceği ifade etmektedir. Mazeret demek yolculuk ağır hastalık… demektir.
  Bu itibarla geçerli bir mazeret olmadıkça Cuma namazının terk edilmemesi gerekir. Terk edilmesi halinde ise kişi büyük günah işlemiş olur ama kafir olmaz. 4. 02.Ocak.2012, 22:08
  2
  Hadimul Müslimin  Özürsüz olarak Cuma namazını terk eden bir Müslüman büyük günah işlemiş olur. Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde, özürsüz olarak üç cumayı terk eden kimsenin kalbinin mühürleneceği ifade etmektedir. Mazeret demek yolculuk ağır hastalık… demektir.
  Bu itibarla geçerli bir mazeret olmadıkça Cuma namazının terk edilmemesi gerekir. Terk edilmesi halinde ise kişi büyük günah işlemiş olur ama kafir olmaz.

+ Yorum Gönder