+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Ateistin biri bana, o kadar namaz kıldın ibadet ettin de tanrından ne fayda gördün, dedi. Hayatımıza bakılırsa fakir bir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ateistin biri bana, o kadar namaz kıldın ibadet ettin de tanrından ne fayda gördün, dedi. Hayatımıza bakılırsa fakir bir

  Reklam
  Sual: Ateistin biri bana, o kadar namaz kıldın ibadet ettin de tanrından ne fayda gördün, dedi. Hayatımıza bakılırsa fakir bir hayata sahibiyiz. Bunlar ateistin dediğini doğrular nitelikte değil midir?
  kardeş ALLAH razı olsun ama nasıl olcak ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Ateistin biri bana, o kadar namaz kıldın ibadet ettin de tanrından ne fayda gördün, dedi. Hayatımıza bakılırsa fa


  Reklam  Cevap: Özellikle, herhangi bir konuda önyargı fanatizmi bir kere şuur altına yerleşti mi, kişiyi adeta hipnotize eder. Artık o konuda kişi bir yanlışlıklar deryasında olduğunu düşünmeye başlar. O halette bulunduğu sürece, karşısına altın çıksa onu bakır sanır, elmas görse kömür olduğunu düşünmek zorundadır. Çünkü, ona göre orada altın ve elmas yoktur.
  Bir ateist için insan olmak, iman sahibi olmak, yetmiş trilyon hücremizin her an sağlıklı çalışıyor olması, kainatın insan için bu kadar düzenli işlemesi hiç bir şey ifade etmez. Çünkü inançsızlığının karanlığında bunları farketmesi mümkün değildir.
  Sizin fakirlik dediğiniz hali zenginliğe çevirecek maddi şeylerin değeri ne kadardır. Bir kaç yüz bin. Lütfen iki dakika düşünün bütün bunlar bir gözün değeri eder mi?...
  Bu kadar değerli bir hayatı bize veren Rabbimiz dileseydi yokluğundan dolayı isyan ettiğimiz ev araba ve malları da verebilirdi ama insan olmanın gayesi bu değildir.
  Kalp Allah'a muhabbetin yeridir. Onunla beraber başka bir sevgi oraya yerleşemez. O'na yer olmamalıdır. Biraz sıkıntı, biraz yokluk, bazen musibetler başa gelir, bütün bunlarla imtihan salonu olan bu dünyada acaba onun sevgisinden başka bir sevgi kalbe yerleşmiş midir ona bakılır? Gerçi Rabbimiz kalbimizi bilir ama bu sıkıntılar bizim bu gerçekleri bilip o an verdiğimiz tepkinin neticesini ölçüp değerlendirmemize vesile olur. Öyleyse bir kez daha kalbimizde Allah'ın muhabbetinden başka nelere muhabbet ettiğimizi bir kontrol etmenin vakti geldiğini düşünüyoruz. Gerçekten kulluk edebilmiş miyiz ve bu kadar kulluğuma rağmen bir şey vermedi diyebilecek miyiz?...


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün aleyküm,

  bu şeytanın bir tuzaklarındandır, çünkü iblis inkâr edenlerle beraberdir onları parmağında oynatır iman edenlere yöneltir !

  Kuran cevap veriyor !

  Ayetlerimizden bir şey öğrendiği zaman, alay konusu edinir. İşte onlar için aşağılatıcı bir azap vardır. (Casiye Suresi, 9)


  Ataist neyi öğrendi ? Namaz hakkında ! ne yapıyor alay etmiyor mu seninle şimdiye kadar ne fayda gördün diye ?

  Bak Kuran'da Allah C.C nasıl uyarıyor !

  Sen Rabbini hamd ile tesbih et ve secde edenlerden ol. (Hicr Suresi, 98)

  Onlara: "Rahman (olan Allah)a secde edin" denildiği zaman, "Rahman da neymiş? Biz senin bize emrettiğine mi secde edecek mişiz?" derler ve (bu,) onların nefretini arttırır. (Furkan Suresi, 60)


  Onlar cennetlerdedirler; birbirlerine sorarlar. (Müddesir Suresi, 40)

  Suçlu-günahkarları; (Müddesir Suresi, 41)

  "Sizi şu cehenneme sürükleyip-iten nedir?" (Müddesir Suresi, 42)

  Onlar: "Biz namaz kılanlardan değildik" dediler. (Müddesir Suresi, 43)  Bunun gibi birçok ayetler mevcut ! Ayetler inkârcıları susturacak dercede güclüdürler çünkü o Kuran Alemlerin Rabbi olan Allah'ın kelâmıdır.

+ Yorum Gönder