+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazlarımı eda etme mücadelem... iş yoğunluğundan 5 vakit namazı evde kılmak zorunda kalıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazlarımı eda etme mücadelem... iş yoğunluğundan 5 vakit namazı evde kılmak zorunda kalıyorum

  Reklam
  Sual: Sayin Hocam,
  malesef (?) cok vakit sorunu olan, Yurtdisinda yasayan, Cinsiyeti erkek olan birisiyim. Vakitsizligim cok, Para kazanmak degil, yanlis anlasilmasin diye deginmek istedim. Isimden fazla manevi, yani fahri calismalarim var. Sosyal-Kültürel-Siyasi ve Islamlada alakasi olan bir kosusturma. Islami yasamak icin elimden gelen herseyi de yapmaya calisiyorum.
  Malesef bes Vakti hic bir zaman vaktinde kilamiyorum. Cogu zaman aksam eve gelince önce Yatsiyi kiliyorum sonra sabah namazi haric (cünkü onu genelde vaktinde veya Kerahat vakti ciktiktan sonra kiliyorum) diger Namazlari önden baslayarak yani öglen-ikindi-aksam olmak üzre sirasiyla kaza niyetiyle, sünnet-farz ayirmadan tümmen kiliyorum. Yatsi namazindan sonra ve son kildigim Aksam Namazindan sonra da tesbih cekiyorum.
  Bu meselem beni pek huzurlu etmiyor.
  Sizce benim durumum Islam acisindan nasil bir durum ki ben hafifde olsa rahat olayim.
  Simdiden Allah razi olsun.
  Almanya ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Namazlarimi eda etme mücadelem... iş yoğunluğundan 5 vakit namazı evde kılmak zorunda kalıyorum


  Reklam  Cevap: İslami bir mazeret olmadan namazı vaktinde kılmamak büyük günahlardandır.
  Namazı vaktinde hemde ilk 30 dk da kılmaya özen gösterelim.
  (çok uzunca yazdım ama dalgınlığıma geldi yazdıklarım silindi aşağıdaki iki konu linki verdim okuyalım inşallah)

  Namazı vaktinde kılmak - Mumsema islam Arsivi

  Namazı vaktinde kılmak hakkında Üstadın tavrı nasıldı?

 3. Misafir
  Silinen satirlara verdiginiz emege cok üzüldüm. Ne kadar kiymetli satirlardir Allah bilir. Ve simdi daha fazla merak ettim. Herseye ragmen o iki linki okudum. Aslinda konuya adapteyim ve vaktin önemini de biliyorum . Ancak öncedende ifade ettigim gibi, her sey istedigim gibide olamuyor.
  Almanya

  Not: Site cok hosuma gidiyor. Allah emegi gecen herkesden razi olsun.

 4. Misafir
  merhaba ben çalışan bir bayanım.işyerinde namaz kılmama izin vermiyorlar.bende sabah namazı hariç hepsinizi kaza kılıyorum.hükmü nedir?

 5. Şema
  el-âsa limen âsa
  bende sabah namazı hariç hepsinizi kaza kılıyorum.hükmü nedir?
  Hükmü haramdır günahtır büyük günah işlemiş oluyorsunuz.
  Bir iş bulana kadar devam edin ve mutlaka işininiz değiştirin

 6. Misafir
  iyi akşamlar neden cvapları direkt haramdır büyük günahtır diye kestirip atıyorsunuz, yapıcı ve dinimizi namazı sevdiren bir üslup kullansanız iyi olur belki gençler bir şeyler öğrenmek için ziyaret ediyordur sayfayı ama bu üslup insanı kaçırır bence sayfadan da namazdan da. Ben çok şükür vaktinde kılıyorum namazlarımı başka bir şeye bakarken denk geldim buraya ve çok üzüldüm üslubunuza

 7. Şema
  el-âsa limen âsa
  üzüldüm üslubunuza
  Biz dindeki hüküm ne ise onu yazarız.
  Sence ne nasıl yazmalıydık bir örnek cevap yollar mısın kardeş

 8. Misafir
  Mesela bu sorunun benzerini tvde Nihat Hatipoğluna sordular iş yerinde kılmasına izin vermediğinden akşam farzları kılıyormuş benim eşim de bazen iş yerinde kılamadıklarını gece evde kılar. Nihat hocanın cevabı haramdır büyük günahtır olmadı. Mutlaka kılmaya çalışın tüm çabalarınıza rağmen kılmaya izin alamadıysanız akşam evde kaza yapın dedi. ama vaktinde kılınan namaz en makbülü ve en güzeli.
  Bir de eklemek istiyorum okuyanlar olursa bu sayfayı hala namaz kılmayan varsa gerçekten çok şey kaybediyorsunuz o abdestteki namazdaki huzur güven sonsuz sevgi hiç bir yerde yok inanın. ben çok geç başladım ne yazık ki 26 yaşımda evlenince eşim sayesinde başladım Allah razı olsun ondan hiç zorlamadan sevdirdi namazı sabırla öğretti bana o hep kılarmış küçüklüğünden beri öyle pişmanım ki namazsız geçirdiğim zamanlara ne haddimize ki kılmıyormuşuz diyorum şimdi yemek su içmek nasıl gerekli ve mcburiyse namaz da öyle kesinlikle, en çok üşenmeten kılamaz insanlar bir kez abdest aldığınız an inanın o üşengeçlik bile geçiyor. Atanana kadar şimdilik ev hanımıyım geçmişteki kılamadığım namazları da kaza etmeye çalışıyorum daha 1 senelik bitirebildim maalesef. 2 yaşında kızım var inşallah ona 7 yaşında öğretecem benim gibi geç kalmasın. Kalbinizi kırdıysam kusura bakmayın, hakkınızı helal edin, Hayırlı Cumalar.

+ Yorum Gönder