Konusunu Oylayın.: Bir kızım var,altına kaçırıyor bazen,onun çişinin değdiği yerler namaz ve abdesti bozarmı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Bir kızım var,altına kaçırıyor bazen,onun çişinin değdiği yerler namaz ve abdesti bozarmı?
 1. 07.Aralık.2011, 08:10
  1
  Misafir

  Bir kızım var,altına kaçırıyor bazen,onun çişinin değdiği yerler namaz ve abdesti bozarmı?


  Bir kızım var,altına kaçırıyor bazen,onun çişinin değdiği yerler namaz ve abdesti bozarmı? Mumsema Bir kızım var,altına kaçırıyor bazen,onun çişinin değdiği yerler namaz ve abdesti bozarmı?


 2. 08.Aralık.2011, 18:16
  2
  Muhasibi
  Editör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,811
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 160
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Bir kızım var,altına kaçırıyor bazen,onun çişinin değdiği yerler namaz ve abdesti bozarmı?
  Necâsetten tahâret, namazın farzlarındandır. Vücut, elbise ve namaz kılınacak yerin, -insan kanı ve idrarı, at, koyun gibi hayvanların idrar ve dışkıları gibi- dinen pis sayılan şeylerden temizlenmesi gerekir. Miktar olarak katı ise yaklaşık 3,5 gramı, sıvı ise el ayasını (avuç içi) kapsayacak kadar necasetin bulunması namazın sıhhatine engeldir. Bu sebepten kızınızın idrarı ve dışkısının elbisenize, bedeninize veya namaz kılacağınız yere yukarıda belirtilen miktarlarda bulaşmış olması namazınızın kabulüne engel olur.Abdestinize engel olmaz.


 3. 08.Aralık.2011, 18:16
  2
  Editör  Necâsetten tahâret, namazın farzlarındandır. Vücut, elbise ve namaz kılınacak yerin, -insan kanı ve idrarı, at, koyun gibi hayvanların idrar ve dışkıları gibi- dinen pis sayılan şeylerden temizlenmesi gerekir. Miktar olarak katı ise yaklaşık 3,5 gramı, sıvı ise el ayasını (avuç içi) kapsayacak kadar necasetin bulunması namazın sıhhatine engeldir. Bu sebepten kızınızın idrarı ve dışkısının elbisenize, bedeninize veya namaz kılacağınız yere yukarıda belirtilen miktarlarda bulaşmış olması namazınızın kabulüne engel olur.Abdestinize engel olmaz.

+ Yorum Gönder