+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz sonrası tesbih bittikten sonra, eller açıldığında yapılacak dua nasıl olmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz sonrası tesbih bittikten sonra, eller açıldığında yapılacak dua nasıl olmalıdır?

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz sonrası tesbih bittikten sonra, eller açıldığında yapılacak dua nasıl olmalıdır?


  Reklam  Cevap: Namazdan sonra dua edilirken kişi içinden geldiği şekilde dua edebilir. Ayrıca Peygamberimizin (asm) okuduğu duaların okunması tavsiye edilir.

  Ebû Bekri's-Sıddîk -radıyallahu teâlâ anh-Hazretleri:


  "Yâ Resûlellah, namazın âhirinde okumak üzere bana bir duâ ta'lîm buyur." dedikte Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki:

  "Şöyle duâ et:

  "Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle. Yani benim istihkakım olmayarak mahza fazl u kereminle cehennemden halâs edip cennet ve cemâline kavuştur." (Buhârî, Ezân, 149, Deavât, 16

  “Ya Rabbi Sensin ilah, Senden başka ilah yoktur. Sübhansın, bütün noksanlıklardan münezzehsin, yücesin. Doğrusu ben kendime zulmettim, yazık ettim. Affını bekliyorum Rabbim!”

  “Rabbimiz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan, muhakkak ki ziyana uğrayanlardan oluruz.”

  "Allahım sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affet."


+ Yorum Gönder
namazdan sonra nasıl dua edilir,  namazdan sonra tesbih nasıl yapılır,  namaz sonrası nasıl dua edilir,  namaz sonunda nasıl dua edilir,  namazdan sonra dua nasıl edilir,  namazdan sonra nasil dua edilir,  namaz bittikten sonra neler yapılır