+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Cemaatle namaz kılarken sübhanekeyi okumadan imam kıraate başlıyor ne yapmamız lazım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cemaatle namaz kılarken sübhanekeyi okumadan imam kıraate başlıyor ne yapmamız lazım?

  Reklam
  Sual: Cemaatle namaz kılarken, İmam Efendi, tekbir getirerek namaza başlıyor ve cemaat te aynı tekbir le imam efendiye uyarak namaza başlıyor. Fakat çoğu zaman Sübhanekeyi okumakta gecikiyoruz. Okumamız da lazım. Yani, imam efendi bizden önce fatiha suresine başlıyor. Nasıl haraket etmemiz gerekir. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Cemaatle namaz kılarken sübhanekeyi okumadan imam kıraate başlıyor ne yapmamız lazım?


  Reklam  Cevap:
  Cemaatle namaz kılarken, İmam Efendi, tekbir getirerek namaza başlıyor ve cemaat te aynı tekbir le imam efendiye uyarak namaza başlıyor. Fakat çoğu zaman Sübhanekeyi okumakta gecikiyoruz. Okumamız da lazım. Yani, imam efendi bizden önce fatiha suresine başlıyor. Nasıl haraket etmemiz gerekir.
  Namazda subhaneke okumanın hükmü sünnettir kardeş...İmam ister okur ister okumaz...
  Selametle...

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Cemaatle namaz kılarken imam sesli olarak fatihaya başladığı zaman artık Subhaneke duası okunmaz ve imam dinlenir. Ancak üçüncü ve dördüncü rekatları sessiz okunduğu için ilk rekatta okuyamadığı sübhaneke duasını bu rekatlarda okuyabilir.

  Eğer imam sesli okurken, cemaatten biri sübhanekeyi okuyacak olsa bu durum namazına bir zarar gelmez.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder