+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Sünnet namazlarında salavatlar unutulursa ne yapmak gerekir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Sünnet namazlarında salavatlar unutulursa ne yapmak gerekir

  Reklam

 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Sünnet namazlarında salavatlar unutulursa ne yapmak gerekir


  Reklam  Cevap: - Sünnet namazlarda salli barik okunan yerlerde unutulursa veya ilk rekat ile 3. rekatta da sübhaneke okunan yerde buda unutulursa sehiv secdesi yapılması gerekmez.

  - Zammı sure okumak açısından ise nafile namazlar için hanefilerin görüşü şöyledir: Nafile namazların bütün rekâtlerinde Fâtiha'dan sonra Kur'an-ı Kerîm'den bir miktar okumak vâcibtir. Sünnet veya mendub değildir.

  - Hanefilerde ikişer ya da dörder kılınması mümkün olan evvabin, tesbih ve teravih gibi nafileleri dörder rekat olarak kılarken, Tahiyayt'tan sonra Salli, Barik okunur ve üçüncü rekata kalıkınca Sübhaneke okunduktan sonra euzü besmele ile Fatiha'ya başlanır.

 3. 3
  Misafir
  ikindi namazının 3.rekatında sübhaneke okunması unutulursa sevih secdesi gerekirmi.

  İkindi namazının sünnetini kılarken 3. Rekkatta sübhanekeyi unutursa sehiv secdesi gerekirmi?

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  İkindi namazının 3. rekatında Sübhaneke unutulursa sehiv secdesi gerekmez. Yatsı ve ikindiden önceki gayri müekked olan sünnetlerde ilk Tahiyayt'tan sonra Salli, Barik okunur ve üçüncü rekata kalıkınca Sübhaneke okunduktan sonra euzü besmele ile Fatiha'ya başlanır.

 5. 5
  Misafir
  neden ikindi namazının 3. rekatında subhaneke okunmaz demişsiniz anlamadım
  bunu hep bende okunur bilirim

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Bir yanlış anlaşılma olmuş olabilir. İkindi namazının üçüncü rekatına kalkarken Sübhaneke okunduktan sonra euzü besmele ile Fatiha'ya başlanır.

+ Yorum Gönder

ikindi namazı sünneti 3.rekat sübhaneke unutulursa

namazda subhaneke unutulursa

üçüncü rekatta aubhanekeyi unutmak