+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Ben hastayım/ kan kanseriyim nasıl namaz kılabilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ben hastayım/ kan kanseriyim nasıl namaz kılabilirim?

  Reklam

 2. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN

  Cevap: ben hastayım/ kan kanseriyim nasıl namaz kılabilirim?


  Reklam  Cevap: rabbim şifanızı versin.inşallah atlatırsınız ve sağlığınıza kavuşursunuz.amin.selam ve dua ile...

 3. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Rabbim o güzel isimlerinen biri olan ŞAFİ simi ile şifa veriri inşaALLAH geçmiş olsun.

 4. Hoca
  erimeye devam...
  ben şu anda hastanede yatıyorm ve bulundugum ortamda namaz kılmak istiyorum bazı kişiler yattıgım yerde namaz kılabilecegimi söylediler yardımcı olurmusunuz
  Ayağa kalkma imkanınız yoksa yatarak namaz kılabilirsiniz.
  Allah şifa versin. amin

 5. menekse23
  Devamlı Üye
  Rabbim size sifa versin... amin..

 6. miroğlu
  Devamlı Üye

  ben şu anda hastanede yatıyorm ve bulundugum ortamda namaz kılmak istiyorum bazı kişiler yattıgım yerde namaz kılabilecegimi söylediler yardımcı olurmusunuz

  Allah(cc) şifa versin
  Önce abdestini alırsın, kendin alamıyorsan birinin yardımıyla alırsın, buda olmazsa teyemmüm alırsın namazını kılarsın sen yeterki namaz kılmak iste Rabbim yardımcı olur

  244- Hastalık, bedenin tabiî halini kaybetmesinden meydana gelen bir güçsüzlük durumudur. Hastaya "mariz", hastalığa da "maraz" denir. Marîz kelimesinin çoğulu "merza", maraz'ın çoğulu da "emraz" gelir.
  Hastalar da, akılları başlarında bulundukça birtakım din görevleri ile sorumludurlar. Bununla beraber dinimiz onların haklannda bir çok kolaylıklar göstermiştir. Namaz hakkında bunlar için gösterilen kolaylıklar aşağıda açıklanmıştır.
  245- Bir hasta, gücüne göre namaz kılmakla yükümlüdür. Ayakta durmaya gücü yetmeyen veya ayakta durması iyileşmesinin uzamasına veya hastalığının artmasına sebeb olacağı anlaşılan bir hasta oturarak namazını kılar. Oturmaya da gücü yetmezse, gücüne göre yan üzeri veya sırt üstü yatarak işaretle (ima ile) namazını kılar.
  246- İma, namazda rüku ve secdeye işaret olmak üzere başı eğmektir. Bu ayakta yapılabileceği gibi, oturarak da yapılabilir. Bir şeye dayanarak ayakta yapılması mümkün olan bir ima yatarak yapılamaz, bu caiz değildir.

+ Yorum Gönder