+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Alkol sorunu, Dövme ve Namaz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Alkol sorunu, Dövme ve Namaz

  Reklam
  Sual: --------------------------------

  26 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldum.cüzi bir emekli maaşıyla 6 nüfusu geçindirmek için ugraşıyorum.geçen seneye kadar alkol sorunumda vardı.(şimdi çok şükür tövbe ettim içmiyorum)kendime göre inançlı bir kişiyim fakat alkol aldığım zamanlarda sağ koluma sol omzuma ve kalbimin üzerine dövme yaptırmıştım. çok pişmanım şimdi namaz kılmak istiyorum dinimize yönelmek ibadet yapmak istiyorum ama hep kolumdaki dövme buna engel oluyor utancımdan uzun kollu gömlekler giyip öyle geziyorum.maddi durumum iyi olmadığı için parasal sıkıntı çektiğim için sildiremiyorum.
  yardım bekliyorum.

  -------------------------------- ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Alkol sorunu, Dövme ve Namaz


  Reklam  Cevap: Öncelikle sizi, tövbe edip bi şekilde hatalarınızdan vaz geçtiğinizi için tebrik ediyorum. Rabbim daima yardımcınız olsun..

  Kişi Rabbine kulluk görevini yerine getirmede hiç bir engel tanımamalıdır.
  Sizin için vücüdunuzdaki dövme de bir engel taşımaması gerekir.
  Kişi, Rabbine samimi bir şekilde tevbe ettikten sonra mazisinin vermiş olduğu o acı yaşantısını unutması gerekir. Aksi takdirde, şeytan devreye girip o istemediği ve sevmediği fakat alışkanlık haline getirmiş olduğu yaşıntısını geri hatırlatıp yine eski yaşantısına geri yönlendirecektir. Şeytanın işi de bu zaten!

  Maddi imkansızlıklardan dolayı vücüdünüzdaki dövmeleri gideremediğinizi ve bu yüzden üzgün olduğunuzu anlamaktayım..
  Zannedersem yapılan dövmeler vücuda su geçirmemektedir. İşin fıkhi boyutuna bakacak olursak, abdest için suyun vücüda temas etmesi gerkmektedir. Umarım dövmeniz bu özelliğe sahip değildir.Eğer su geçirmeyecek özellikteyse; siz ibadetlerinizi yapınız ancak bir an önce vücudunuzdaki dövmeyi, ibadetlerinizin sıhhati için izale etmeniz gerekir.
  Hiç şüphesiz Allah (c.c), kendisine samimi bir şekilde yapılan ibadetleri kabul eder..

  O'na emanet olun..
  celle celeluh


+ Yorum Gönder