+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi?

  Reklam
  Yorum: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Selamin aleykum yatsi namazi okudun sandım meğerse yatsi dan önce sela okunuyor ya oymuş bende yatsıyı kildim şimdi namazımı tekrar kilmam gerekir mi ne yapmalıyım. Namazım bitti ezan okundu tekrar kilmam gerekiyor.mu yardım. ..

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi?


  Reklam  Aleykum selam. Bir namaz kılınabilmesi için vaktinin girmiş olma şartı vardır. Bu durumda yatsı vakti girmediği için kıldığın namaz geçerli değildir ve bu namazı yeniden kılman gerekir.

 3. Misafir
  Google Player'dan bir tane uygulama indirdim namaz kıldırıyor namaz kılarken bazı duaları karıştırıyorum yanlış biliyorum ezberlediğim için yanlış okumaya gidiyorum sürekli O yüzden uygulamayı kullanarak namaz kılıyorum kabul olur mu uygulama Sabah namazından örnek vereyim normal bir insanın kıldığı şekilde niyetle başlayıp dua ile bitiyor kulağında kulaklıkla hem dinleyip hem de tekrarlıyorum bu şekilde namaz kılmak kabul olur mu

 4. arifselim
  Yönetici
  Dışarıdan birisinin veya bir cihazın okudğunu takip ederek kılman caiz değildir. Namazlardan önce dinle ve öğren ama namaz esnasında böyle kılmak caiz değildir. Fatiha suresi le bir iki kısa sure ilk başta namaz kılmak için yeterlidir.

 5. Misafir
  Sabah namazımı kıldım ezan okundu tekrar kalmam gerekirmi

  Ben çalışıyorum servise 6.40 hareket ediyor yola çıkarken de ezan okunuyor bende 6.20 de sabah namaz ımı kılıp çıkıyorum iş yerine geldiğimde güneş doğmak üzere oluyor bu şekilde namazım kabul olurmu acaba

 6. emre
  Devamlı Üye
  Önemli olan imsak vaktinin girmiş olmasıdır. Evde bir diyanet takvimi bulundurun veya web sitesinden takip edin veya "diyanet namaz vakti" uygulamasını indirin. İmsak vakti girdi ise ezanı beklemeden namaz kılabilirsin.

 7. Misafir
  Ama calısıyoruz kılıp evden cıkmamamız lazım ve daha otobus felan beklıcez ne yapalım

 8. Selam2
  Devamlı Üye
  Vakti girmemiş bir namazı kılamazsın. Abdestini evde alıp iş yerinde 3 dakikada bu namazını kılabilirsin. Güneş doğumuna kadar namazını eda edebilirsin.

 9. Misafir
  Diyorlar once iş önemli once işini yap sonra namaz kıl ustan sana kalbini dar ederse namazin olmuyomus

 10. Sabır
  Devamlı Üye
  Kim dediyse yalancı dine karşıda iftiracıdır. Namazsız olmaz her iş yeri namaz kılınmaya izin verecek. Ve çalışanda namazını ihmal etmeyecek. Sıkıntılı işyerlerinde sadece farzını kılın oda 5 dakikanızı almaz. Çok zaman geçirmeyeceğinizden dolayı da namazınız göze batmayacaktır.

 11. Misafir
  Aynı abdestle birden fazla vakit kılınabilirmi

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Yorum: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi?
  Bir abdestle beş vakit farz namaz ile dilediğiniz kadar nafile kılabilirsiniz.
  Önemli olan abdestin bozulmamasıdır.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu

ezan okunmadan namaz kılınır mı

ezan okunmadan namaz kilinirmi

ezandan önce namaz kılmak

ezandan önce namaz kılınır mı

ezandan once namaz kilinirmi

ezan okunmadan namaz kılmakezandan önce kılınan namaz kabul olurmu