+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi?

  Reklam
  Cevap: Ezan okunmadan kılınan vakit namazı geçerli olurmu, iadesi gerekirmi? isimli yazı www.Mumsema.com

  ikindiyi tam bir saat önce kılmışım vakit geldi diye ama namazdan sonra dikkatli saate baktığımda, öğrendim ki bir saat önce kılmışım ne yapmam lazım?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Namaz geçerli olması yani sahih olması için vaktin girmesi şarttır. Eğer bu durumda vakit girmeden kılmış olduğunuzun farkına varmışsanız namazı yeniden kılmalısınız.

 3. Misafir
  İkindi namazı işe gitceğim zaman okunuo kılamıyorum ezan okunmadan kılsam olrmu.ne yapmalıyım

 4. arifselim
  Yönetici
  Vakit girmeden hiç bir namazı kılamazsınız. Vakit namazın şartlarındandır ancak vakit girer ve öyle kılabilirsiniz.

 5. Misafir
  Arkadaşlara bu gün namazı ben kildirdim ancak dalginligimiza gelmis 2 dakika erken baslamisiz kul hakkindan korkuyorum Allah rizasi icin yardim edin

 6. arifselim
  Yönetici
  Vakit girmeden kılmışsanız namaz sahih değildir. Arkadaşlarına söylemen gerekir ve namazınızı yeniden kılmanız icap eder.

 7. Misafir
  Allah mümin kardeşlerimizden razı olsun.
  Araştırıp öğrenmek engüzeli ,buradaki cevaplardan razı olamayan veya anlamayan en yakınındaki camii hocasından,müezininden açıklamalı izah alabilirler.

 8. #UguR
  mumsema ressamı
  Namazınızı tekrar kılın. Vakit girmeden kılınan namaz geçersizdir.

 9. Misafir
  S.a ben yurt dışında kalıyorum lakin her zaman bir namazim kazaya dusuyuor çünkü namaz kılmak için temiz yer yok ve musade yok .ayrıca afiniza sığınarak söylüyorum birde domuz eti var ister istemez elimiz degiyor ama bol sabunlu suyla yıkıyorum . eve geldigimde de kazaya dusmus namazimi kaza olarak kılıyorum Allah rızası için bana bu konuda açıklık getirir misiniz Allah razı olsun iyi geceler

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Namaz için bu bir mazeret olarak sayılmaz. Namazını kılabilmek için bir yolunu bulmaya çalış. Bu durumda Sünnetleri kılmasan da olur. Sadece farzı kılacak bir kaç dakikaya ihtiyacın var. Yetkililerle konuşabilir ve yardım isteyebilirsin.

 11. Misafir
  Ezan okundu diye namaz kildim ama namaz bittikten sonra ezan okundu kabul olurmu

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Ezan okundu diye namaz kildim
  Saat ve takvim denen nimetler var
  Vakit girmeden kılınana namaz geçersizdir tekrar kılın

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
ezan okunmadan namaz kılınır mı,  ezan okunmadan namaz kilinirmi,  ezandan önce namaz kılmak,  ezandan önce namaz kılınır mı,  ezandan once namaz kilinirmi,  ezan okunmadan namaz kılmak,  ezandan önce kılınan namaz kabul olurmu